Śniadaniownia - Mokotów na śniadanie - KUKBUK

Śniadaniownia – Mokotów na śniadanie

Śniadaniownia to lokal, który specjalizuje się w… śniadaniach.

Tekst i zdjęcia: Paweł Lachowicz

Śniadaniownia

Jarosława Dąbrowskiego 38
Warszawa

przejdź do dużej mapy
sniadaniownia kukbuk

Śniadaniownia to lokal, który specjalizuje się w… śniadaniach. Nazwa niezbyt zaskakująca. Menu również, ale to nie zarzut, bo nie o zaskoczenie chodzi, ale o porządne rozpoczęcie dnia. Macie ochotę zjeść solidne śniadanie, najlepiej w gronie przyjaciół, razem z waszymi lub/i ich dziećmi, waszym lub/i ich psem, w niemal domowej atmosferze, bez pośpiechu, bez wysiłku, bez konieczności zmywania – idziecie do Śniadaniowni.

 

Lokal znajduje się w przyziemiu starej kamienicy. Wystrój dość „dowolny” – proste drewniane stoły, takież krzesła, trochę wygodnych sof, na ścianach kilka zdjęć i abstrakcyjnych obrazów, półki z kwiatkami i bibelotami, regał z książkami, grami i zabawkami dla dzieci. Prawie jak w domu. Nikt nawet nie zwróci uwagi, że przyszliście w bawełnianym dresie.

 

W tym samym klimacie utrzymane jest menu. Nie znajdziecie tu żadnych pianek, mazów czy redukcji. Ale zjecie na przykład jajecznicę z trzech jaj, przygotowaną tak, jak lubicie – bardziej lub mniej ściętą, z wybranymi dodatkami (szynka, szczypiorek, łosoś). Podana z pomidorem i świeżym, wypiekanym na miejscu pieczywem, kosztuje 12 złotych. Jajka oczywiście od kur w wolnego wybiegu.
Ceny, jak na warszawskie standardy, nie są wysokie. Najdroższy zestaw „Jesienny” (nie wiem, czemu, bo chyba powinien się nazywać mięsny) kosztuje 24 złote a w jego skład wchodzą: kiełbasa leśna, parówka cielęca, pasztet, jajko sadzone, ser dojrzewający, zestaw warzyw i bułki. W ilości, jak dla mnie, nie do zjedzenia dla jednej osoby.

Klasycznie, na słodko i zdrowo zjecie musli lub owsiankę z mlekiem, ewentualnie jogurtem i porcją owoców za 10 złotych. Różnych zestawów, z serami, mięsami, jajkami czy wegańskich z tofu jest kilka. Do tego niezła kawa lub herbata i świeży sok (13 złotych za dużą szklankę). Na gazetowniku kilka numerów KUKBUK-a do poczytania. Czego można chcieć więcej od weekendowego śniadania…

sniadaniownia kukbuk SONY DSC
sniadaniownia kukbuk SONY DSC
sniadaniownia kukbuk SONY DSC

© KUKBUK 2018