Smaczki Maszki - KUKBUK

Smaczki Maszki

Prawie jak u mamy, tylko o niebo zdrowiej!

Smaczki Maszki

Przemysława 11
Baranowo

przejdź do dużej mapy
smaczki maszki kukbuk
smaczki maszki kukbuk
smaczki maszki kukbuk

Pastelowy barek pani Maszki znajduje się tuż za Poznaniem, u wylotu na trasę na Gorzów (92). Warto jednak nadłożyć drogi, bo zjemy tu nieprzyzwoicie smacznie i zdrowo. Karta zmienia się codziennie i jest w całości bezglutenowa. Znajdziemy w niej zarówno poczciwą ogórkową, jak i dobrze wyważoną w smaku zupę tom yum, szare kluski z kapustą i pad thai. Kuszą sałatki, np. z dynią lub pieczonym topinamburem i orzechami laskowymi. W kuchni oprócz pani Maszki czaruje też hinduski kucharz, który sam robi mieszanki przypraw, a tikka masala czy butter chicken, które wychodzą spod jego ręki, smakują jak na rozgrzanych ulicach New Delhi. Warzywa i owoce pochodzą od lokalnych producentów, ryby przyjeżdżają z Hamburga, a kozie sery z zaprzyjaźnionego gospodarstwa Groser. Po zdrowym obiedzie należy skusić się na kawałek ciasta, np. tortu sezamowego czy bezglutenowego brownie, po którego blachy zjeżdżają się klienci z całej Wielkopolski. Można tu także zrobić zdrowe zakupy – na półkach znajdziecie lokalnie tłoczony olej lniany, bezmączny chleb z samych ziaren, spirulinę czy nasiona chia, a także ekologiczne wina.

Przykładowe menu:

– Zupa: marokańska harira – pełna warzyw i bogatych w białko strączków, dobra nawet na upały, bo jej rozgrzewające właściwości podniosą temperaturę ciała, doprowadzając w efekcie do szybkiego schłodzenia (efekt znany z bardzo pikantnych kuchni azjatyckich).

– Przekąska: chleb z samych ziaren – nie zawiera grama mąki, za to masę błonnika i składników odżywczych.

– Sałatka: sałaty z pieczonym topinamburem i orzechami laskowymi – smakowite przejście między zimowymi warzywami korzeniowymi a chrupiącą zielenią letnich sałat.

– Deser: tort sezamowy – pełen nie tylko smaku, lecz także wapnia, magnezu oraz fitosteroli – roślinnych substancji obniżających poziom złego cholesterolu.

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie


© KUKBUK 2018