Roślina - KUKBUK

Roślina

Niby zieleń to atrybut Żoliborza, ale na Bielanach też wykiełkowała Roślina. Owszem, jedna, ale za to jaka!

Roślina

Schroegera 80
Warszawa

przejdź do dużej mapy
cafe roslina kukbuk
cafe roslina kukbuk
cafe roslina kukbuk
cafe roslina kukbuk
cafe roslina kukbuk
cafe roslina kukbuk

Krótki odcinek od stacji metra do kawiarni jest tak urokliwy, że łatwo zapomnieć o celu wizyty i zagubić się wśród białych domków i kwitnącego bzu. Zaraz jednak dostrzegamy na chodniku leżaki i wchodzimy przez szklane drzwi do kawiarni, w której jest nie mniej zielono niż na zewnątrz. Paprotki, fikusy i inne rośliny opanowały przestrzeń, wyrastając z tak zaskakujących miejsc jak szuflady przymocowane do ściany. W tej minidżungli stoi kilka stolików, a za barem zastawionym słoikami z ciastkami (również dla psów, bo zwierzęta są tu mile widziane) i granolą miejsca wystarcza akurat na ekspres do kawy i lodówkę z ciastami.

 

W kanapkach w Roślinie nie ma mięsa, zamiast niego znajdziecie więc aksamitny kozi serek z rukolą i pestkami granatu albo kapustę kiszoną w ciekawym, bardzo smacznym połączeniu z cheddarem i pomarańczą. Pasztet śniadaniowy ma tyle pestek i warzyw, że trudno je zliczyć, choć mógłby znaleźć się w ciekawszym towarzystwie niż sałata i ogórek. Nabieramy apetytu na deser, zwłaszcza że każą nam na niego dość długo czekać. Ciasto z granatem, zielone, a jakże, mech przypomina tylko wyglądem „’ jest wilgotne i pyszne, za to bezie brakuje nieco lekkości, by móc nazwać ją słodką chmurką.

 

Roślina zalewa kawę z warszawskiej palarni Kofi Brand, bydgoskiej Audun Coffee i berlińskiej Five Elephant i parzy ją alternatywnymi metodami. Wypijemy tu też klasyczne kawy z mlekiem.

 

Roślinie dajemy zielone światło, wybaczamy drobne niedociągnięcia i umieszczamy ją w naszym rankingu najlepszych miejsc na śniadanie w Warszawie.

Widzimy, że właściciele czule i troskliwie dbają o swój lokal. I słusznie, bo tylko dzięki takiemu podejściu rośliny – i Roślina – pięknie się rozwiną.

 

Roślina

ul. Schroegera 80

Warszawa
godziny otwarcia: 9-21


© KUKBUK 2018