Recenzja Pizza Boyz: pizza do kwadratu - KUKBUK

Recenzja Pizza Boyz: pizza do kwadratu

Pizza z frytkami, makaronem, a może nutellą? Gruby placek z warszawskiego Powiśla kusi kaloriami.

Tekst: Mariusz Krycki, zdjęcia: materiały promocyjne

Pizza Boyz kukbuk

Idzie zima, niedziwne więc, że nęcą nas kalorie, a tych nie brakuje w oazie tłustej i smacznej rozpusty na warszawskim Powiślu, przy ulicy Solec 103.

 

Pizzerii w Warszawie jest pod dostatkiem. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się włoska wersja pizzy, na cienkim cieście. Dotychczas poza amerykańską sieciówką trudno było znaleźć pizzę na grubym i tłustym cieście. To się zmieniło, odkąd naprzeciwko Mr. Pancake, słynnej naleśnikarni dla nastolatków, pojawił się lokal Pizza Boyz.

 

Trafiamy do niego porządnie zmarznięci, a jeszcze bardziej głodni. Nasze apetyty wzmaga widok ociekającej rozpuszczonym serem nazwy pizzerii oraz wystrzałowe menu: mac & cheese, fryty boyz, mango kreweta, kurczak BBQ czy chilli con carne. Nazwy wystarczająco nas zaintrygowały, by zostać i coś zamówić.

 

Kurczak BBQ (30 zł) i mac & cheese (27 zł) miały świetne ciasto. Połączenie składników na pierwszej pizzy uznaliśmy za wielce udane, a ser pleśniowy na drugiej był wystarczająco i satysfakcjonująco śmierdzący.


Tylko połączenie makaronu i pizzy, choć jako pozycja w menu zapowiadało się intrygująco, naszym zdaniem okazało się chybione.


 

Zamawiając pizzę fryty boyz (30 zł), wyobrażaliśmy sobie prawdziwy festiwal kalorii pod postacią góry frytek na grubej pizzy. Rzeczywistość nas rozczarowała: na podanym nam placku znalazło się zaledwie kilka frytek z pepperoni i plastrami bekonu. Co więcej, frytki, zdaje się, nie zostały usmażone przed upieczeniem pizzy, bo całość miała dość brejowatą, rozmoczoną i zupełnie niechrupiącą konsystencję.

Pizza Boyz kukbuk

Na deser w Pizza Boyz zamówiliśmy wysokokaloryczną i bardzo słodką slutty brownie pizzę (12 zł za kawałek). Pizza na słodko okazała się połączeniem czekolady, nutelli i batonów Bounty. (Dostępna jest też wersja ze snickersem oraz z M&M’sami). Ta w porównaniu z poprzednią, z frytkami, wyglądała i smakowała bezwzględnie dobrze.

Pizza Boyz kukbuk

Pizza Boyz, choć jest lokalem o miniaturowych gabarytach (mieści się tam jeden stolik z trzema krzesłami, dlatego pizzę sprzedaje się tu raczej na wynos) i ma dość wysokie ceny, odniosła duży sukces za sprawą prowokacyjnych i kontrowersyjnych połączeń najbardziej lubianych i kalorycznych składników. Z zaciekawieniem będziemy śledzić jej kolejne wariacje, co odpornym na tycie również polecamy.


© KUKBUK 2018