Piknik - KUKBUK

Piknik

Jeśli macie ochotę na Piknik, a pogoda nie sprzyja jedzeniu na trawie, to udajcie się do Łodzi.

Piknik

ul. Traugutta 3
Łódź

przejdź do dużej mapy
Piknik kukbuk
Piknik kukbuk SONY DSC
Piknik kukbuk SONY DSC
Piknik kukbuk SONY DSC
Piknik kukbuk SONY DSC
Piknik kukbuk SONY DSC
Piknik kukbuk SONY DSC

Tam przy ulicy Traugutta mieści bardzo przyjemna restauracja o takiej właśnie nazwie. Piknikuje się po włosku, a specjalnością lokalu są wyrabiane na miejscu makarony. Do wyboru są spaghetti, rigatoni, maccheroni, pappardelle, tagliatelle, cannelloni, lasagne, ravioli i jeszcze kilka innych. Fani włoskich smaków nie powinni być rozczarowani, bo spece od wyrobów mącznych w Pikniku wiedzą co robią. Dodatkową atrakcją dla przybyszów z Warszawy (takich jak my) są tu łódzkie (a może raczej ludzkie) ceny. Poczynając od zupy dnia (mi trafiła się bardzo dobra pomidorowa, oczywiście z kluseczkami) za 8 złotych, przez świetny barszcz z tortellini z łososiem za 12 złotych, po makaronowe dania główne, które wahają się od 8 złotych za spaghetti aglio olio, po najdroższe pasty w karcie – tagliatelle z pastą truflową czy ravioli z owocami morza w maśle i szałwii za 30 złotych.

W Pikniku ruch w karcie jest spory i dyktowany przez produkty sezonowe. Jesienne cannelloni z pieczoną dynią oraz amaretto i parmezanem zapiekane z sosem grzybowym to danie wysokiej klasy. O ile za makarony daję szkolną piątkę, to już risotto z papryką, groszkiem, brokułem i pastą z ciecierzycy zasłużyło najwyżej na dostateczną. Pewne jest jednak, że Piknik warto wybrać na kluski.

Na koniec mała reprymenda dla skądinąd miłej obsługi, która ewidentnie nie wytrzymuje natłoku gości (byliśmy tam, gdy w Łodzi obywały się dwie duże modowo-dizajnerskie wydarzenia) i zaczyna się gubić, mylić dania, zapominać o niektórych. Drodzy kelnerzy, przyzwyczajajcie się do takiej sytuacji, bo przy tak dobrej ofercie kulinarnej wzmożony ruch może stać się w Pikniku standardem.


© KUKBUK 2018