Piekarnia Aromat - KUKBUK

Piekarnia Aromat

Pieczywo ma niezwykłą moc. Pajdy ze śmietaną i cukrem latami przechowujemy w zakamarkach naszej pamięci, zapach świeżych bochenków potrafi obudzić nasz apetyt, a chleb z masłem często wygrywa z dużo bardziej wyrafinowanymi smakami. Dlatego jako gorący wielbiciele glutenu, z entuzjazmem powitaliśmy nową piekarnię Aromat.

PIekarnia Aromat

Sienna 39
Warszawa

Godziny otwarcia:

pon. – piąt.: 7:00 – 19:00
sob.: 8:00 – 16:00

 

przejdź do dużej mapy
piekarnia aromat kukbuk
piekarnia aromat kukbuk
piekarnia aromat kukbuk
piekarnia aromat kukbuk
piekarnia aromat kukbuk
piekarnia aromat kukbuk

Cichą i senną ulicę Sienną rozświetla od niedawna uroczy szyld z herbatnikiem. Tuż pod nim Aromat wystawia na pokuszenie lśniące eklery, ciasta, a przede wszystkim francuskie pieczywo. Założyciele przez długie lata mieszkali we Francji, chłonąc tamtejszą kulturę jedzenia. Gdy Matthieu ukończył szkołę handlową, jego mama rzuciła pracę w korporacji i rozpoczęła kurs cukierniczy. Wspólnie doszli do wniosku, że chcieliby podarować Warszawie prawdziwie francuskie wypieki i przywieźli ze sobą receptury na zakwas, mąkę i dużo entuzjazmu. Uważają, że croissant w Polsce nie powinien kosztować więcej, niż w Paryżu, dlatego w Aromacie pyszny rogalik zrobiony od podstaw z ciasta na maśle kosztuje tylko 4 zł. Jest bardzo smaczny, jak również solidnie wypełniony kremem eklerek (polecamy zwłaszcza cytrynowy i z syropem klonowym) oraz ciastko bostock zapiekane z malinami i kremem migdałowym. To ostatnie idealnie pasuje do kawy, którą w Aromacie przygotowuje się z taką samą starannością jak wypieki – ziarna pochodzą z warszawskiej palarni Kofibrand, a Matthieu pilnie uczy się alternatywnych metod parzenia, by oprócz klasyki móc zaserwować także dripa czy chemex.

 

Oprócz słodkości w Aromacie znajdziemy bagietki, chleb i różnego rodzaju bułki, np. na śniadanie, bo piekarnia jest otwarta już od godziny 7. Są też kanapki, po które chętnie wpadają pracownicy okolicznych biurowców i które już niedługo będzie można zamówić z dostawą do pracy czy domu. Polecamy wam zabłądzić na ulicę Sienną i usiąść w Aromacie z gazetą, croissantem i kawą – Paryż znajdziecie w środku, nie za oknem. 

 


© KUKBUK 2018