Pełną Parą - KUKBUK

Pełną Parą

Azjatyckie pierożki z klimatów barowych przenoszą się na salony i kryją w sobie coraz więcej smaków. Czy słusznie?

Pełną Parą

Sienna 76
Warszawa

Godziny otwarcia:

pon. – czw.: 12:00 – 21:00
piąt. – sob.: 12:00 – 22:00
niedz.:12:00 – 20:00

przejdź do dużej mapy
Pelna para kukbuk

Restauracja Pełną Parą działa na Siennej od lutego i już zdążyła zjednać sobie sympatię pracowników okolicznych biur. Oprócz pierożków zjemy tu także zupy, sałatki i azjatyckie przekąski, w tym ugotowaną na parze fasolkę edamame, do której mamy wielką słabość. Łuskamy ją z łupinek, czując się jak rozmówcy w książce Myśliwskiego „Traktat o łuskaniu fasoli”, gdy na stół wjeżdżają pozostałe przystawki. Spring rollsy z kaczką i sosem śliwkowym okazują się być smażone. Są bardzo dobre, ale trochę za tłuste – być może to wiosna rodząca się za oknem zwiodła nas wizją świeżych i chrupiących zawijasów. Porcja jest sycąca, dlatego dobrze podzielić ją na dwoje. Orzeźwienie zapewnia natomiast pyszna sałatka z mango, orzechów ziemnych i mięty.

 

Gdy wygrzebujemy z miseczki ostatnie fistaszki, pojawia się ich godny następca, czyli rzeczone pierożki. Pulchne i dorodne, leżą w koszyku umajone dymką, rzodkiewką i kolendrą. Z menu wybraliśmy pozycje wegetariańskie, w zielonych jest szpinak i mozzarella, smakują przyzwoicie, ale niezaskakująco. Pomarańczowe z kolei kryją w sobie dynię, masło orzechowe i jeszcze trochę orzeszków.

 

Maczane w sosie sojowym lub ostrej paście paprykowej dodatkowo zyskują na smaku. Nie chcemy, żeby się skończyły! Pokusimy się o stwierdzenie, że jest to prawie azjatycki odpowiednik kojących i komfortowych klusek leniwych. Gdy znika ostatni pomarańczowy pierożek, ronimy łzę do kieliszka z choya, japońskim winem śliwkowym i obiecujemy sobie rychły powrót, chociażby po to, żeby spróbować mięsnych, bardziej klasycznych, oraz wygłosić kolejny traktat przy łuskaniu fasoli. Polecamy wam to samo, bo Pełną Parą to miejsce miłe i estetyczne, a przy tym niedrenujące portfela miłośnika pierożków.

Pelna para kukbuk
Pelna para kukbuk

© KUKBUK 2018