Niezwykła herbata od Szwajcarów - KUKBUK

Niezwykła herbata od Szwajcarów

Po gorącym lecie, gdy studziliśmy się zimnymi napojami, jesienią z przyjemnością rozgrzewamy się herbatą. Mamy swoje ulubione i sprawdzone mieszanki, pijamy więc herbatę, do której jesteśmy przyzwyczajeni, i rzadko eksplorujemy sklepowe półki w poszukiwaniu nowych marek. A szkoda!
herbata sirocco kukbuk

Oferta jest ogromna, ale warto wiedzieć, że 99 procent herbat dostępnych w handlu to produkty niskiej lub średniej jakości. Przed nami długie, chłodne wieczory, rozejrzyjmy się więc za herbatą, która nie tylko usatysfakcjonuje nas bogactwem smaku i jakością, lecz także zachwyci pietyzmem przygotowania. Któż mógłby prześcignąć w tej kwestii Szwajcarów?

Pięknie opakowany zestaw Sirocco Tea świetnie sprawdzi się jako elegancki upominek. Zajrzyjcie do sklepu internetowego.

A. Kuster Sirocco AG spod Zurychu, od 1908 roku produkująca wspaniałą kawę i herbatę, postanowiła podjąć wyzwanie i wprowadzić na rynek najlepszą herbatę, która spełni oczekiwania smakoszy. Pełen pomysłów i energii Ralph Grueniger, który blisko dwadzieścia lat temu w czwartym pokoleniu przejął stery rodzinnej firmy, szukał nowych wyzwań. Zadanie stworzenia marki, która będzie mogła poważnie twierdzić o sobie, że oferuje najlepszą herbatę na rynku, doskonale pasowało do potencjału i temperamentu biznesowego nowego właściciela firmy. Ambitny Szwajcar ruszył w herbaciany świat, odwiedził Chiny, Japonię, Indie, Sri Lankę, Paragwaj i RPA. Zwiedzał miejsca upraw, poznawał ludzi, uczył się miejscowych obyczajów i języków. W trakcie tej podróży dokonał wielu odkryć i zrozumiał, że dobrej herbaty nie można po prostu kupić… bo jest jej zbyt mało. Trzeba umieć dotrzeć do właściwych ludzi, pozyskać ich sympatię, przekonać do swoich biznesowych idei. Gdy w Maroku natrafił na trudności, postanowił przejąć inicjatywę i na zakupionym gruncie rozpoczął własną uprawę fantastycznej mięty Nana, która wkrótce stała się jednym z najbardziej rozchwytywanych produktów spod znaku Sirocco.

herbata sirocco kukbuk

Równie pedantycznie szwajcarski pasjonat rozwiązywał inne problemy pojawiające się na drodze do upragnionego celu. Zadanie stworzenia tożsamości wizualnej nowej marki i jej opakowania powierzył ekspertom ze świata mody, z nowojorskiej agencji Buero New York odpowiedzialnej za okładki światowych wydań „Elle” i „Vogue’a” oraz za reklamy takich wielkich marek jak Kenzo, Armani, Sonia Rykiel, Marco Polo. Decyzja ta zaowocowała projektami opakowań, które zrywają z konserwatywną herbacianą tradycją i jednoznacznie komunikują przynależność do nowoczesnego, wielkomiejskiego świata.

herbata sirocco kukbuk

Torebki, w które herbata jest pakowana ręcznie między innymi po to, aby zapobiec kruszeniu się liści i zapewnić odpowiednie proporcje składników, same w sobie są małymi dziełami sztuki. Szyte ręcznie, wykonane z biodegradowalnego muślinu, z kordonkiem nasączonym specjalnym olejkiem zapobiegającym ściekaniu herbaty, pozwalają podziwiać proces pęcznienia herbacianych liści w czasie parzenia. Jakość herbaty Sirocco Tea, poza wszystkimi innymi parametrami, gwarantują procedury certyfikacji ekologicznej, która obejmuje 100 procent składników użytych do produkcji.

Dzień narodzin marki Sirocco Tea w 2008 roku był początkiem spektakularnego sukcesu marki najpierw w Szwajcarii, a później w Europie i w Azji – Sirocco Tea można spotkać nie tylko w najlepszych szwajcarskich hotelach i restauracjach oraz w słynnym londyńskim Harrodsie, lecz także w Szanghaju i na pokładach samolotów Singapore Airlines. Od niedawna Sirocco Tea jest obecna również w Polsce – od razu zdobyła uznanie wymagających polskich smakoszy herbaty.

herbata sirocco kukbuk

Czy Sirocco Tea jest najlepszą herbatą na rynku? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jedno jest pewne: producenci dołożyli wszelkich starań, by odpowiedź była pozytywna.

herbata sirocco kukbuk

© KUKBUK 2018