Naam Thai - KUKBUK

Naam Thai

Jest kolejny dobry powód, żeby wybrać się na Saską Kępę. Chociaż nie na modną okolicę ulicy Francuskiej, ale znane z twórczości Mirona Białoszewskiego „Chamowo”.

Naam Thai

ul. Sasska 16
Warszawa

przejdź do dużej mapy
Naam Thai kukbuk

W świeżo powstałym budynku przy Saskiej 16 sąsiadującym z blokiem, w którym mieszkał Białoszewski, działa tajska restauracja Naam Thai. Szefową kuchni jest tam Chanunkan Duangkumma  znana niektórym z niedziałającej już restauracji Sunanta. Ta urocza Tajka od zawsze pracowała w gastronomi. Najpierw w Bankoku, teraz w Warszawie. I bardzo dobrze, że jej kulinarny talent trafił do nas. Dania przygotowywane przez Chanunkan to tajska kuchnia skrojona na polskie potrzeby. Po podróży do Azji wiem, że polskie kubki smakowe nie są przystosowane do wysokiego poziomu ostrości dań z tamtej części świata. W Naam Thai jest optymalnie. Potrawy przygotowywane są w większości ze składników importowanych prosto z Tajlandii. Zresztą, przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Z powodu trwającej w tym kraju politycznej zawieruchy, wstrzymane zostały morskie dostawy, niektórych specjałów nie mieliśmy więc okazji spróbować. To co się udało zamówić, całkowicie spełniło oczekiwania.

 

Z przystawek spróbowaliśmy kurczaka gai sate (16 złotych). Marynowane, a potem grillowane mięso podano z wyśmienitym orzechowym sosem satay. Polecamy. Podobnie jak dania z curry. Spróbowaliśmy zielonego z tajską bazylią i klasycznego czerwonego z papryką. W pierwszej wersji z kurczakiem (32 złote), w drugiej z tofu (26 złotych). A jeśli chodzi o tofu, to Naam Thai jest doskonałym rozwiązaniem dla wegetarian, bo bezmięsnych potraw w karcie nie brakuje. Wśród nich niestety jest jedna niezbyt udana – smażony ryż z brokułami, marchewką, papryką i jajkiem (21 złotych to zbyt dużo w tym wypadku). Rewelacyjna jest natomiast gęsta i sycąca zupa tom kha gai (19 złotych) w klasycznej wersji z kurczakiem oraz wegetariańskiej z tofu.

 

Z wielką radością witamy Naam Thai i jej uroczą, utalentowaną szefową kuchni na Saskiej Kępie. Wrócimy tam z pewnością jeszcze niejeden raz.

Naam Thai kukbuk
Naam Thai kukbuk
Naam Thai kukbuk
Naam Thai kukbuk
Naam Thai kukbuk
Naam Thai kukbuk

© KUKBUK 2018