Monopol - KUKBUK

Monopol

Która z restauracji ma monopol na oglądanie nieba przy kolacji?

Tekst: Patrycja Piechocka

Monopol

Dworcowa 5
Katowice

przejdź do dużej mapy
kukbuk monopol

W sercu Katowic, nieopodal dworca kolejowego, u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej stoi jeden z niewielu w regionie hoteli pięciogwiazdkowych. W eleganckich, stylowych pokojach gościli między innymi muzycy Deep Purple i Guns N’ Roses, Woody Allen oraz piłkarze reprezentacji Anglii. W hotelu jest restauracja – także warta poznania, i to nie tylko od strony menu.

 

Zespół restauracji Cristallo, bo o tym miejscu mowa, postanowił odejść od postrzegania jej jako typowo hotelowej, z której korzystają jedynie goście Monopolu – stara się tak komponować menu, by było ciekawe, smaczne i zachęcające do przyjścia tu po prostu na lunch czy obiad. I to się udało. Szef kuchni stawia na sezonowość i zawsze świeże produkty, a także na nietuzinkowość. Nawiązuje do tradycji, czego przykładem jest listopadowe menu, w którym pierwszoplanową rolę gra gęsina. Ofertę Cristallo uzupełnia bogata karta win. Kuchnia odpowiada na potrzeby gości, przygotowując również propozycje dla rodzin (menu dla dzieci), wegan i alergików.

kukbuk monopol
kukbuk monopol
monopol kukbuk

Miłą niespodzianką są ceny, zwłaszcza w zestawieniu z pięcioma gwiazdkami hotelu. Lunch to wydatek 49 zł, koszt menu degustacyjnego wynosi 150 zł. Do restauracji w katowickim Monopolu warto się wybrać szczególnie wieczorem. Powodem jest dach, a w zasadzie to, co przez niego widać. Stalowa konstrukcja jest w całości pokryta szkłem, przez które można obserwować niebo. W połączeniu ze świecami – tworzy to niezapomniany nastrój, który podkreśla muzyka w tygodniu grana na żywo.  

 

Tekst: Patrycja Piechocka


© KUKBUK 2018