Miś - KUKBUK

Miś

Czego można się spodziewać po niepozornym szyldzie schowanym w jednej z zapomnianych uliczek Gdańska? Zdaniem wielu – najlepszych lodów na świecie.

Tekst, zdjęcia: Ola Żelaznowska

Miś


Gdańsk

Mis bar kukbuk

Za lodami w Misiu, po które co lato ustawiają się długie kolejki chętnych, stoi ściśle chroniona receptura. Lody są wyrabiane codziennie, wyłącznie przez właścicieli lodziarni – bazę stanowią wiejskie jaja oraz naturalne składniki. Miś, niezmiennie od lat, oferuje stosunkowo wąski wybór smaków – truskawkę, malinę, cytrynę, karmel, kakao, wanilię, malagę, ajerkoniak i deser angielski. Gorzki karmel, o prawdziwym smaku palonego cukru, nie ma sobie równych. Jednak w poszukiwaniu ulubionej lodowej kompozycji można sobie pozwolić na wiele – gałka kosztuje bowiem jedynie 2 złote. Lody w Misiu wyróżnia nie tylko wyjątkowy smak, lecz także niesamowicie puszysta, lekka konsystencja.

W Misiu nie dostaniemy nic oprócz pysznych lodów w klasycznym wafelku. Nie usiądziemy przy stoliku, nie wypijemy kawy. Za to możemy – z lodami w ręku – odpocząć nad płynącą nieopodal Motławą albo pospacerować uliczkami gdańskiej starówki.

Mis bar kukbuk

© KUKBUK 2018