Manufaktura czekolady - KUKBUK

Manufaktura czekolady

Manufaktura Czekolady – Chocolate Story


Łomianki

kukbuk manufaktura czekolady
manufaktura_czekolady kukbuk
manufaktura_czekolady kukbuk
manufaktura_czekolady kukbuk
manufaktura_czekolady kukbuk
manufaktura_czekolady kukbuk

W podwarszawskich Łomiankach tworzone są tabliczki zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta. Można wybrać dodatki, a nawet rodzaj ziarna, z którego powstanie smakołyk.

 

Wszystko jest robione ręcznie w niewielkiej pracowni, zgodnie z tradycyjnymi procedurami. Nic dziwnego, właściciele, Krzysztof Stypułkowski oraz Tomasz Sienkiewicz, uczyli się rzemiosła metodą prób i błędów ze starych, klasycznych książek dla czekoladników. Stąd na przykład w ich czekoladzie – w odróżnieniu od dostępnej na rynku – nie znajdziemy masła kakaowego, dzięki czemu ma ona specyficzną, nasyconą konsystencję i intensywny smak. Tak właśnie smakuje PRAWDZIWA, jak podkreślają twórcy, czekolada bez zbędnych ulepszaczy i dodatków.

Prócz tabliczek na oczach odwiedzających Manufakturę Czekolady powstają pralinki i trufle. Odwiedzający również mogą spróbować je wyczarować, uczestnicząc w cyklicznych warsztatach.

Na miejscu można też poczytać o czekoladzie i obejrzeć o niej film – a wszystko to popijając aromatyczną kawę lub gęstą czekoladę.

Manufaktura Czekolady – Chocolate Story (http://www.manufakturaczekolady.pl/)

ul. Brukowa 6a, Łomianki (pod Warszawą)

godz. otwarcia: pon.-pt. 11:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Ceny: od 10 zł (tabliczki) do 200 zł (zestawy prezentowe).

W ofercie: tabliczki mleczne, deserowe, do piwa (!), czekolada do picia („kubeczek szczęścia”), czekolada do wypieków, prażone ziarna kakaowca, lizaki czekoladowe, pralinki, trufle, muffiny.


© KUKBUK 2018