Mąka i Kawa - KUKBUK

Mąka i Kawa

Najlepsza pizza w mieście! Tak można by zacząć, skończyć i w zasadzie nic więcej nie trzeba by pisać, ale jeszcze ktoś by nam nie uwierzył...

Mąka i kawa

Ul. Świętojańska 65
Gdynia

przejdź do dużej mapy
maka i kawa kukbuk

Mąka i Kawa na ulicy Świętojańskiej w Gdyni to niewielki lokal, któremu prócz dodatkowego metrażu absolutnie nic nie brakuje. Minimalizm, kredowe tablice, kawa własnej marki, włoski klimat, kilka stolików, na każdym z nich puszka z oliwą i octem balsamicznym i kilkanaście propozycji na pyszną pizzę. Najprostsza – Mozzarella (9 zł) – smakuje wybornie. Cieniutkie ciasto z chrupiącymi brzegami, kilka kropel oliwy i już. A potem? Może Wegeta (11 zł), która wbrew prowokacyjnej nazwie ma świeżo pieczone pomidory, świeżą bazylię, czerwoną cebulę i pieczarki, albo Salami Mascarpone (13 zł)? Wegetarianie ucieszą się z pizzy obłożonej tofu, a mięsożercy z obecności szynki parmeńskiej, cotto czy mielonej wołowiny na plackach.

 

Obsługa miła, zapachy i smaki kuszące, a ceny atrakcyjne – zaczynają się już od 9 zł i w najbogatszej wersji nie przekraczają 18 zł. Pizza jest podawana na drewnianej deseczce, na danie czekamy około 10 minut. Pizzę możemy zamówić również telefonicznie i odebrać ją na wynos o ustalonej godzinie. Warto wspomnieć o kawie, którą anonsuje nazwa lokalu. Caffe Rizzi to własna marka, a że włoska kawa jest tak samo wyjątkowa jak włoska pizza, to razem tworzą duet idealny.

maka i kawa kukbuk
maka i kawa kukbuk
maka i kawa kukbuk
maka i kawa kukbuk

© KUKBUK 2018