Made in China (Rico's Kitchen) - KUKBUK

Made in China (Rico’s Kitchen)

Metka „made in China” z reguły nie wróży nic dobrego – przyzwyczailiśmy się utożsamiać ją z tanim produktem niskiej jakości. Czy takie dania serwuje poznańska restauracja z „made in China” w nazwie?

Rico’s Kitchen

ul. 27 Grudnia 9
Poznań

przejdź do dużej mapy
rico's kitchen kukbuk
rico's kitchen kukbuk
rico's kitchen kukbuk

Ogromne sumy i homary, które pływają w akwariach przy wejściu do lokalu, nie wyglądają na tanie ani niskiej jakości. Hipnotyzuje nas na moment ich widok i dopiero po chwili, zaintrygowani, zabieramy się do lektury menu. Zostało podzielone na dania z wołowiną, wieprzowiną, kurczakiem, tofu, bakłażanem oraz na zupy. Ponadto spoza karty można zamówić świeże ryby i owoce morza przyrządzone według własnego uznania lub pomysłu szefa kuchni.

Decydujemy się na zupę z owoców morza (21 zł). Duża porcja gęstej, lekko pikantnej zupy ma wyraźny smak morskiej głębiny. W daniu pływa zresztą jej pokaźna reprezentacja w postaci ośmiornicy, krewetki, muli, kalmarów i surimi, każda łyżka zupy jest więc udanym połowem. To wrażenie morskiej wyprawy potęguje unoszące się na powierzchni zupy – niczym boja na falach – jajko.

Kolejnym trafionym wyborem okazuje się kurczak w sosie sojowym z warzywami i orzeszkami (21 zł). Choć różnorodność warzyw na talerzu jest niewielka – tylko marchewka i ogórek – to razem z prażonymi orzeszkami miło kontrastują z dużą ilością idealnie miękkiego kurczaka.

W stereotyp „made in China” wpisuje się tylko ostatnie zamówione przez nas danie. Pierogi z kozim mięsem (35 zł) mają znikomą ilość farszu, a ciasto jest za grube i twarde. Szkoda, bo świetnie doprawiona koźlina nieźle się zapowiadała w towarzystwie sosu gulaszowego na bulionie.

Mimo tego niedociągnięcia polecamy wam szczerze tutejszą chińską kuchnię. Jak się okazuje, działającą od dawna pod kryptonimem Rico’s Kitchen – może i dobrze. Nie ma co zapeszać.


© KUKBUK 2018