Lawendowe Pole - KUKBUK

Lawendowe Pole

Wzgórza malowane fioletem, powietrze nasycone roślinnym aromatem. Warmińsko-mazurskie przyciąga romantycznym uroczyskiem.

Tekst, zdjęcia: Basia Starecka

Lawendowe Pole


Nowe Kawkowo

przejdź do dużej mapy
LAWENDOWE POLE kukbuk

Joanna napisała o tym książkę – jak rzucić wielkie miasto i odnaleźć drogę do lepszego, lawendowego świata. Udało jej się spełnić marzenie o własnym miejscu pachnącym lawendą. Była pierwsza, więc nie było lekko. Wiele osób, w tym bliscy, próbowało odwieść ją od tego pomysłu. W Joannie jednak z dnia na dzień narastał bunt, a chodzenie do pracy stawało się męczarnią. W końcu postanowiła – chcę żyć inaczej.

LAWENDOWE POLE kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
LAWENDOWE POLE kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziś do Lawendowego Pola przyjeżdżają marzyciele z całej Polski i ze świata. By zaciągnąć się niezwykłym aromatem, wziąć udział w lawendowych żniwach na plantacji (ochotnicy są tu zawsze mile widziani), nauczyć się wyrobu naturalnych, roślinnych kosmetyków, wreszcie po prostu odpocząć od zgiełku miasta. Dzięki crowdfundingowi jakiś czas temu powstało Muzeum Żywe; zbiórka pieniędzy w internecie zaowocowała budową więzi także poza siecią. Muzeum jest miejscem spotkań z ludźmi i lokalną historią. A ta jest bogata, w końcu to zagłębie polskiego ruchu hipisowskiego, alternatywnej kultury, która prężnie rozwijała się tu parę dekad temu i budziła niemało kontrowersji. Dziś jest spokojniej, atmosfera sprzyja snuciu planów na przyszłość. Joanna ma ich wiele. Znając ją, wszystkie uda jej się zrealizować.


© KUKBUK 2018