La Cocotte - KUKBUK

La Cocotte

La Cocotte na ulicy Mokotowskiej w Warszawie przypomina typowe paryskie bistro. W bezpretensjonalnej atmosferze zjemy tu klasyczne dania domowej kuchni francuskiej.

La Cocotte

ul. Mokotowska
Warszawa

Pon – Niedz.: 10:00 – 23:00

przejdź do dużej mapy
la cocotte recenzja kukbuk

Miejsce, choć stosunkowo młode, ma już stałą grupę wielbicieli. Pretekstów, by je odwiedzić, jest mnóstwo – od lekkiego lunchu zaczynając, na długiej i obfitej kolacji kończąc. Szukającym nowości w menu polecamy plat du jour, czyli danie dnia. Wciąż pielęgnujemy wspomnienie jednego z nich – boeuf bourguignon, czyli wołowiny po burgundzku. Mięso po kilkugodzinnym duszeniu w winie rozpadało się na miękkie włókna i puszczało smakowity sos, który wyczyściliśmy z talerza za pomocą ziemniaków i pachnącej masłem brioszki.

 

Urzekły nas również atmosfera panująca w La Cocotte oraz wystrój lokalu. Obrusy w kratkę, charakterystyczną dla paryskich restauracji, duża, czarna tablica na ścianie z wypisanym ręcznie menu, prosty, drewniany bar dla tych, którzy chcieliby zawitać tylko na chwilkę. Wpadnijcie tu koniecznie w środę, by skorzystać z usług Centrali Rybnej. To inicjatywa Jakuba Pieniążka, którego gościliśmy w dziesiątym numerze KUKBUK-a. W Centrali znajdziemy świeże ryby z Atlantyku – można je kupić lub zjeść na miejscu.

la cocotte recenzja kukbuk
la cocotte recenzja kukbuk
la cocotte recenzja kukbuk

© KUKBUK 2018