Krem w Warszawie – francuskie bistro z serami - KUKBUK

Krem w Warszawie – francuskie bistro z serami

Nie myślcie, że tu podaje się go na deser. Ser w Kremie to sycące i kuszące danie główne.

Tekst: Marta Cyzio
Zdjęcia: materiały prasowe, Basia Starecka

Krem

Śniadeckich 18
Warszawa

przejdź do dużej mapy
kukbuk krem sniadeckich

Krem to kolejny warszawski lokal właściciela Mônsieur Léon. W karcie nowo otwartego bistra przy Śniadeckich nie brakuje potraw zachęcających do kulinarnej rozpusty – od deski serów i wędlin aż po słynną kanapkę croque monsieur.

Duże witryny odsłaniają przed zgłodniałym przechodniem proste, przytulne wnętrze. W dwóch salach czekają wygodne siedzenia przy kilku stolikach oraz widok na otwartą kuchnię.

Menu jest krótkie, ale konkretne – sałatki, sandwiche, kilka wersji słynnych francuskich tostów i desery. Croque madame jest tutaj podawana w klasycznej wersji, z jajkiem sadzonym na wierzchu, ale są też spolszczone wariacje francuskich klasyków, jak croque monsieur „Kozimierz”, który pachnie tymiankiem i oliwą zastępującą masło. Kozi ser znajdujący się w środku zaskakuje lekką konsystencją. Dzięki tej wariacji „Kozimierz” jest idealny na cieplejsze dni. Kto woli ostrzejsze smaki, powinien sięgnąć po croque monsieur „Mammee bleu” z wyrazistym niebieskim serem pleśniowym, którego smak podbijają pieczarki oraz orzechy.

kukbuk krem sniadeckich
kukbuk krem sniadeckich
kukbuk krem sniadeckich

To wcale nie koniec uczty, bo są jeszcze desery – mus czekoladowy z lekką pianką jest słodki i nieprzyzwoicie smaczny. Tym, którzy uwielbiają chleb i proste rozwiązania, przypadnie do gustu pain perdu – deser z bagietki namoczonej w jajku, a następnie podsmażonej na patelni, z pierzynką cukru pudru na wierzchu. My szczególnie polecamy makaroniki bardzo zdolnej cukierniczki Magdaleny Jarętowskiej, dostarczającej swoje wypieki do stołecznych kawiarni pod kryptonimem „Znowu jej się upiekło”. Jej makaroniki bywają również w wersji z… serem. Ostatnio próbowaliśmy obłędnego połączenia gorgonzoli z czekoladą!

Jedynym minusem Kremu są ceny. Za posiłek dla dwóch osób, złożony z kanapek i deserów, zapłacimy około 100 złotych. Nie jest to mała suma, ale któż nie lubi czasem zgrzeszyć?


© KUKBUK 2018