Konfederacka 4 - KUKBUK

Konfederacka 4

Zwykle szukamy na mapie – Krakowa, Nowego Jorku czy Berlina – takich miejsc, w których niezależnie od stroju, pory dnia i tygodnia poczujemy się jak u siebie.

Konfederacka 4

Konfederacka 4
Kraków

godziny otwarcia: 10-22

przejdź do dużej mapy
Konfederacka 4 kukbuk

Takim miejscem jest Konfederacka 4, krakowski lokal, pięknie położony w zielonej okolicy. Gdy zasiądziecie w jego industrialnym wnętrzu i zapoznacie się z menu, zorientujecie się, że Konfederacka 4 to zarazem kawiarnia, restauracja, winiarnia i sklep. Menu jest krótkie – parę propozycji śniadań (tylko w weekendy) i starterów, deski serów i wędlin podawane w trzech rozmiarach (18-49 zł), kilka przystawek, z których polecamy kalmary z chilli, czosnkiem i białym winem (15 zł), sześć dań głównych plus dodatkowo jedno w weekendy oraz desery.

W weekend warto w Konfederackiej zjeść pstrąga ojcowskiego (39 zł), lekko wędzoną rybę, delikatną w smaku, przyrządzoną w prosty sposób, podaną z dodatkiem sałat i ćwiartkami pieczonych ziemniaków. Oraz tagliatelle. Pierwsze – z owocami morza, przygotowane na białym winie, z dodatkiem pietruszki i czosnku (29 zł) – są klasyczne, ale bardzo smaczne. Drugie, warte uwagi, z liśćmi świeżego szpinaku, gorgonzolą i suszonymi pomidorami (24 zł) – przyjemnie kojące. Na deser koniecznie zamówcie brownie z sosem malinowym i gałką lodów waniliowych (11 zł). A potem… znajdźcie miejsce na coś więcej, choćby kieliszek wina, by delektować się dłużej okolicznościami, w których się znaleźliście.

Konfederacka 4 kukbuk
Konfederacka 4 kukbuk
Konfederacka 4 kukbuk
Konfederacka 4 kukbuk

© KUKBUK 2018