Koneser - KUKBUK

Koneser

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o serach i nie boicie się zapytać.

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie

KoneSer

Rynek Jeżycki 3/2b
Poznań

przejdź do dużej mapy
koneser kukbuk

Sery mają wprawdzie sporo tłuszczu, co może niepokoić dbających o linię, warto jednak pamiętać, że przetworzona laktoza jest najlepiej przyswajana przez organizm dorosłego człowieka, zwłaszcza gdy mowa o nieprzemysłowej, niemalże rękodzielniczej produkcji. A tylko takie produkty znajdziemy w działającym od roku na Rynku Jeżyckim sklepie z serami zagrodowymi. Ładnie urządzone, zapraszające wnętrze eksponuje nabiałową ofertę KoneSera, do której zaliczają się również przetwory mleka owczego i koziego mające znacznie lepiej od mleka krowiego przyswajalne białka i witaminy, a także mniej uczulające. Uzupełnia ją gama produktów delikatesowych: przetwory, wina (również polskie), kasze i makarony czy oleje dobrej jakości. Ale to przede wszystkim sery wszelkiej maści królują w tym przybytku. Warto spróbować klasycznych już wyrobów serowarskich, takich jak aromatyczny ser dżersejowy z Rancza Frontiera czy pleśniowy Kamyk Sudecki z Wańczykówki, a także efektów poszukiwań Marka Grądzkiego (Sery Grądzkie), hodowców kudłatych merynosów z Kołudy Wielkiej czy państwa Sokołowskich z gospodarstwa Kozia Łąka.

 

Przykładowe zakupy:

– Ser pieczona Ritta – lżejszy niż tradycyjne wyroby serowarskie pieczony serek kozi typu ricotta pozbawiony jest tłuszczu, zawiera za to dużo łatwo przyswajalnego białka.

– Ser Encantad – krowi ser zawinięty w kiszone liście winogron, doprawiony bazylią i suszonymi pomidorami. Liście winogron mają wiele dobroczynnych właściwości z działaniem przeciwzakrzepowym na czele, warto więc zjeść ten ser w całości!

– Sos Cumberland z Towarów Niezwykłych – porzeczkowy sos do mięs to także wierny towarzysz serów, który doprawi sporą dozą witaminy C z porzeczek, pomarańczy i kwasku cytrynowego co tłustsze dania, a poprzez dodatek naturalnej pektyny jabłkowej wspomoże trawienie i wzmoże uczucie sytości.

– Olej Cameleon makowy – zawiera dużo tłuszczów nienasyconych, a swoim orzechowym smakiem dobrze komponuje się z sałatkami. Wspomaga leczenie chorób układu krążenia.

 

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie


© KUKBUK 2018