Kawiarnia Fabryczna - KUKBUK

Kawiarnia Fabryczna

W jednej z bocznych uliczek na Powiślu kryje się miejsce, które za dnia łatwo przeoczyć. Gdy jednak zapadnie zmrok, bije stamtąd ciepłe światło, którego nie sposób nie zauważyć, zwłaszcza jeśli szuka się dobrej kawy.

Kawiarnia Fabryczna

Fabryczna 28/30
Warszawa

przejdź do dużej mapy
kawiarnia fabryczna kukbuk

Kawiarnia Fabryczna to nowy lokal Adama i Bartka, chłopaków, którzy stworzyli Warburgera. Pierwszy raz wpadamy tu na cupping, czyli degustację kaw parzonych różnymi metodami. Te z kenijskiego ziarna, zaparzone w dripie, chemexie i syfonie, tak nam smakują, że wracamy kilka dni później, by w listopadowy poranek zapaść się w pięknych fotelach, rozgrzać filiżanką kawy i pokrzepić śniadaniem.

 

Oprócz wyżej wspomnianych modnych kaw parzonych alternatywnymi metodami można tu dostać klasyczne latte, flat white i cappuccino. Espresso kosztuje tylko 5 złotych, czyli nieco ponad 1 euro – to nam się podoba! Do picia są także lemoniada i warzywno-owocowe koktajle oraz niezwykłe mieszanki herbat. Tym razem decydujemy się na doskonałą flat white, a z kanapek wybieramy te z łososiem i kremowym serkiem. Są zrobione z chleba na zakwasie, o smaku znanym z dzieciństwa, dobrze wypełnione dodatkami i bardzo sycące. Na deser zjadamy znany nam już pyszny sernik z palonym masłem (przepis znajdziecie tutaj) i ciasto dyniowe autorstwa Zosi Różyckiej. Właściciele planują poszerzenie oferty śniadaniowej o jajka przyrządzone na kilka sposobów, ale główną gwiazdą menu ma pozostać kawa. A ta pochodzi z kilku polskich palarni. Obsługa wie o ziarnach wszystko i umie doradzić także laikom, którzy w zwykłej kawiarni zamówiliby rozwodnione espresso.

 

Kawiarnia Fabryczna to miejsce, które dobrze mieć w sąsiedztwie, żeby wpaść po kawę i kanapkę, na spotkanie z przyjaciółmi czy popracować przy komputerze. Jeśli zaś macie daleko do pięknych okolic ulicy Rozbrat, wpadnijcie tu podczas weekendowego spaceru. Z pewnością wrócicie jeszcze na ulubioną kawę.

kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk
kawiarnia fabryczna kukbuk

© KUKBUK 2018