Kawałyk - KUKBUK

Kawałyk

Kawałyk na Starościńskiej ugaszcza domową kuchnią. Karmi śniadaniem, a w porze lunchu daniami, które nie tylko sycą, lecz także poprawiają nastrój. Tak było, gdy trafiliśmy tu na pierogi – świeżo ulepione, ruskie lub z mięsem. Prosto z wody, z patelni albo z pieca. Z cebulką lub bez, jak kto lubi.

Kawałyk

Starościńska 10/12
Warszawa

przejdź do dużej mapy
kawalyk kukbuk
kawalyk kukbuk
kawalyk kukbuk
kawalyk kukbuk
kawalyk kukbuk
kawalyk kukbuk

Dogadzać sobie można bez końca, bo obsługa tylko nadstawia uszu, wsłuchując się w nasze zachcianki. Mówimy więc, jaką herbatę lubimy pijać jesienią – z pomarańczą, z goździkami, a może z pigwą? I zastanawiamy się, czy następnym razem nie wziąć lunchu XL (21 zł), który powstał na życzenie wygłodniałych klientów. Tymczasem posiłek podsumowaliśmy kawałkiem miło śmietankowej bezy z granatem (12 zł). Kusiło nas, by podpytać o sekret tej wyjątkowo udanej pavlovej!

Pod menu publikowanym w internecie pojawiają się dopiski dotyczące regionalnych produktów, którymi uzupełniane są dania. Mowa o jarzębinie i pigwie z Borów Tucholskich oraz o wędlinach i serach zagrodowych (owczym i kozim). Dla smakoszy tych dobroci przewidziano specjalne śniadanie swojskie (18 zł). Są też domowa granola (10 zł), kanapki (7 zł) oraz tajemniczo brzmiące śniadanie na grzanie (12 zł). Ujęci poetyką menu i szczerością domowych smaków, wrócimy tu przy najbliższej okazji.

Kawałyk

ul. Starościńska 10/12

Warszawa

godziny otwarcia: pon.-pt. 07:30-20:00; sob.-niedz. 09:30-17:00


© KUKBUK 2018