Kap Kap Cafe - KUKBUK

Kap Kap Cafe

Miłośnicy kawy w Lublinie mają swoje miejsce spotkań. Z pewnością jest nim Kap Kap Cafe prowadzone od maja 2013 roku przez baristów Konrada Wyszczółkowskiego i Andrzeja Trzcińskiego.

Kap Kap Cafe

Narutowicza 33
Lublin

przejdź do dużej mapy
Kap Kap Cafe KUKBUK
Kap Kap Cafe KUKBUK
Kap Kap Cafe KUKBUK

Miejscu przyświeca jeden cel i jest nim dobra kawa. Właściciele chcą nie tylko serwować kofeinę w płynie, lecz także edukować swoich klientów, pomagać im odkrywać nowe smaki i metody parzenia kawy. Obecnie serwują napary z ziaren nabytych na World of Coffee Rimini 2014. Właściciele nie kryją, że napatrzyli się na zagraniczne kawiarnie i próbowali przenieść ich styl do Lublina. Duże okna, światło, naturalne materiały i manifest na ścianie. O powstaniu Kap Kap oczywiście. Lokal jest usytuowany w ruchliwej okolicy Lublina, niedaleko Prokuratury oraz Centrum Kultury. Na trasie lubelskiego zagłębia sukien ślubnych.

 

Jeśli macie ochotę na szybki szot kofeiny to espresso (5,5 zł) albo doppio (7 zł) będzie doskonałym wyborem. Dużą popularnością zawsze cieszą się klasyki – cappuccino (6,5 zł) albo latte (8 zł). Kap Kap słynie jednak z dużego wyboru alternatywnych metod parzenia kawy. I to dla nich warto wpaść na Narutowicza. Do ciast i tart (8,5 zł) zamawianych od cukierni Czekoladowy, grillowanej kanapki (9 zł) możemy napić się v60 (9 zł), skusić się na aeropress (10 zł), spróbować chemexa (14 zł) lub kawy z syfonu (17 zł). Na upały idealne będzie cold brew (9 zł).

 

O jakości kawy serwowanej w Kap Kap Cafe niech świadczy jej obecność na kawowej mapie Polski autorstwa Kawopijców.


© KUKBUK 2018