Japadogi - KUKBUK

Japadogi

Pomiędzy biurowcami na ul. Domaniewskiej znajdziemy siedlisko food trucków. Jednym z nich jest Japadogi, serwujący hot dogi... po japońsku, czyli unikatowy miks, charakterystyczny bardziej dla Ameryki i jej szalonych eksperymentów w duchu fusion.

Japadogi

Domaniewska 48
Warszawa

przejdź do dużej mapy
japadogi kukbuk
japadogi kukbuk

Wybraliśmy zestaw numer 3, w którego skład wchodziła kiełbaska wieprzowa, sos teryiaki i kimchi z ogórków, a całość posypano sezamem (12 zł). Niestety po pewnym czasie sos zaczynał spływać po dłoniach, dominowała lepkość. Kiełbaska na szczęście nie była zbyt tłusta, miała wyrazisty smak.

 

Japadoga można zjeść tutaj na stojąco albo w spartańskich warunkach – na chybotliwych krzesłach. Ewentualnie zanieść z powrotem do biura. Jeśli zdecydujemy się na wariant na miejscu, otoczy nas dym i zapach spalenizny, które niestety nie pozwalają w pełni cieszyć się przekąską. To doświadczenie przywodzi na myśl atmosferę miejskiego pikniku lub małomiasteczkowego festynu – tyle że z niezwyczajnym fast foodem w dłoni. Obsługa jest średnio komunikatywna, nie dostaniemy też paragonu, a płacić możemy jedynie gotówką. Cena jednego japadoga to maksymalnie 15 zł.

 

Poza japońskimi hot dogami spróbujemy tu także zapiekanek (9 zł). Food truck zaprasza od 10 do 15. Japadog jest smaczny i zdecydowanie nadaje się do zaspokojenia pierwszego głodu. Polecamy go wypróbować, bo to wciąż nowinka – ostatnio podobne dania jedliśmy na podwórku z food truckami przylegającym do Muzeum Sztuki w Houston. Wielki świat zawitał też na Domaniewską!


© KUKBUK 2018