House of Donuts, Katowice - prawie jak z Ameryki - KUKBUK

House of Donuts, Katowice – prawie jak z Ameryki

Pączki z dziurką, kawa z popcornem, a gorąca czekolada z watą cukrową.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Siewko

House of Donuts

ul. Teatralna 10
Katowice

przejdź do dużej mapy
kukbuk donuty donuts katowice

Amerykański donut przyleciał do Katowic nie zza oceanu, a z Krakowa, gdzie House of Donuts rozpoczął działalność dwa lata temu. Lokal przy ulicy Teatralnej jest pierwszą kawiarnią na Śląsku, w której codziennie serwuje się pączki z dziurką.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a kolorowe wypieki zdobywają popularność wśród dzieci i młodzieży, najliczniej odwiedzających kawiarnię.

Pączki z dziurką są wypiekane każdego dnia w krakowskim oddziale, skąd trafiają w ręce katowickiej załogi. Na miejscu przygotowuje się fikuśne, kolorowe polewy i nadzienia.

Właściciele unikają słowa „lukier”, podkreślając, że ich polewy są przygotowywane na bazie wysokiej jakości mlecznej i białej czekolady.

 

kukbuk donuty donuts katowice

Donuty w oryginalnej wersji występują w całości. W House of Donuts natomiast przepoławia się je i wypełnia smarowidłem pełniącym funkcję nadzienia.

Spróbowaliśmy bestsellera lokalu – słonego karmelu. Donut kojarzony z wysokotłuszczowym produktem wcale nie ociekał tłuszczem ani nie był za słodki. Słony karmel, jak to słony karmel, smakował jak zwykle wyśmienicie.

Codziennie do wyboru mamy pięć rodzajów nadzienia. Największą popularnością cieszą się słony karmel i kinder bueno. Pączki faszeruje się również wanilią z jagodą, samą czekoladą oraz czekoladą z dodatkiem pomarańczy.

 

Dla gości House of Donuts powstała nawet specjalna aplikacja, dzięki której mogą oni zamówić spersonalizowanego pączka z dowolnym nadzieniem, czekoladą, posypką czy napisem.

 

W zestawie z dużą kawą za pączka z dziurką zapłacimy 15 złotych. W wersji „school breakfast”, z mlekiem smakowym – 10 złotych. Dotychczas można było spróbować mleka z dodatkiem syropu lawendowego, dyniowego i czekoladowego. Za samo mleko zapłacimy od 5 do 7 złotych.

House of Donuts to nie tylko miejsce, w którym w jedną rękę chwycimy kawę, a w drugą donuta – i wybiegniemy zmierzyć się z codziennością. Zjemy tu również słodkie lub wytrawne śniadanie.

Osoby dbające o linię i stroniące od wysokokalorycznych pączków zainteresują zapewne pudding z nasionami chia (12,99 zł) oraz owsianka i jaglanka (8 zł). Z kolei sceptyczni wobec słodkich śniadań będą mogli spróbować szpinakowego quiche’a (12 zł w zestawie z napojem) oraz bajgla z serem, warzywami i salami (10 zł w zestawie).

kukbuk donuty donuts katowice
kukbuk donuty donuts katowice

Poza wysokocukrowymi napojami w House of Donuts można wypić bezalkoholowego, pomarańczowo-goździkowego grzańca lub pyszną kawę z ziaren pochodzących z upraw z Papui-Nowej Gwinei, charakteryzującą się większą ilością owocowych aromatów i kwasowością niż popularne kawy włoskich producentów.


© KUKBUK 2018