Ha'Kovshim - KUKBUK

Ha’Kovshim

Carmel to największy targ w Tel Awiwie. Kolorowa rzeka towarów, głównie spożywczych, płynie wąską ulicą dobrych kilkaset metrów. Owoce, warzywa, przyprawy, sery, mięso, ryby, pieczywo – wszystko soczyste, pachnące i dopieszczone przez świecące cały rok izraelskie słońce. Trudno się dziwić, że działająca tuż obok Carmel knajpka Ha'Kovshim mając pod nosem dostęp do takich specjałów imponuje pysznymi, świeżymi daniami.

HaKovshim

HaKovshim 48
Tel Awiw

przejdź do dużej mapy
Hakovshim kukbuk

Do Ha’Kovshim trafiliśmy przed południem, zdążyliśmy zatem na menu śniadaniowe. To możemy polecić z czystym sumieniem. W Izraelu elementem obowiązkowym niemal każdego śniadania jest jajko. Ha’Kovshim nie odbiega od tej normy. Podstawą porannego żywienia jest szakszuka. Dla odmiany od klasycznej czerwonej z pomidorów i papryki, spróbowaliśmy zielonej. Na podduszonych z cebulą i przyprawami liściach mangoldu i szpinaku wylądowały dwa sadzone. W zestawie jest jeszcze sałatka z dopiero co dostarczonych z targu warzyw podana z obowiązkową w telawiwskich knajpach pastą sezamową. Cena, w przeliczeniu na złotówki, niespełna 35 złotych jest… niezwykle atrakcyjna jak na tamtejsze warunki.

Kolejny zestaw to wersja bardziej arabska. Bureka, czyli cienkie, kruche ciasto, w którym zapieczono jajko na miękko. Do tego sałatka warzywna i pasta z dyni. Pysznie za jedyne 25 złotych. Zestaw Tal Friedman to śniadanie w wersji fit. Jest oczywiście obowiązkowe jajko. Tu w wersji w koszulce spoczywające na jogurcie, liściach rukoli oraz z pomidorami, cebulą i pieczoną papryką. W połączeniu z wypiekanym na miejscu pieczywem – rewelacja. Do każdego zestawu za 10 szekli, czyli około 8 złotych, sok z owoców z pobliskiego Carmel.

Po takim śniadaniu można spokojnie ruszyć na oddaloną o pięć minut drogi plażę, aby dalej oddawać się błogostanowi i korzystać z dobrodziejstw telawiwskiego słońca.

Hakovshim kukbuk
Hakovshim kukbuk
Hakovshim kukbuk
Hakovshim kukbuk
Hakovshim kukbuk
Hakovshim kukbuk

© KUKBUK 2018