Gringo Bar - KUKBUK

Gringo Bar

Raperzy z Mokotowa mają nowy przebój – zanućcie „enchilada”!

Gringo Bar

Odolańska 15
Warszawa

przejdź do dużej mapy
gringo bar kukbuk

Gringo Bar znajduje się przy ulicy Odolańskiej na Górnym Mokotowie, skąd pochodzi właściciel, czyli Bilon, członek znanej hiphopowej grupy Hemp Gru. W Gringo pracują raperzy i sporo raperów przychodzi na jedzenie, co tworzy bezpretensjonalny i luźny, specyficzny klimat tego miejsca.

gringo bar kukbuk
gringo bar kukbuk

Serwuje się tu proste i bardzo smaczne dania tex-mex, w nieco odświeżonych aranżacjach – quesadilla, burrito, tacos i nachos w wydaniu Gringo Baru są bardzo kolorowe. Raperzy po latach melanży dbają o zdrowie, składniki są najwyżej jakości –  fasola z ekologicznego gospodarstwa, awokado z Sycylii, tortille… ze wsi pod Krakowem, gdzie robi je prawdziwy Meksykanin. Wszystko to chłopaki z Gringo składają do kupy, dorzucają dobrze podsmażonego kurczaka lub wołowinę, świeżą kolendrę, kiełki, mango, cebulę i oczywiście ostre papryczki, z wypalającą podniebienie habanero na czele. Każdy z tych składników zawiną w burrito albo nałożą na tacos, w jakiej sobie zażyczycie konfiguracji. Możecie też dostać nachos ze świetnymi salsami. W Gringo serwują znakomitą zupę krem z kukurydzy z odrobiną malin i ostrej papryki i doskonałe salsy (mamy na nią przepis!), a na śniadanie tortillę siłacza – napakowana jajecznicą, chorizo, bekonem lub szarpaną wołowiną zapewni energię do obiadu.

gringo bar kukbuk
gringo bar kukbuk
Wraz z powiększeniem lokalu do karty wszedł nowy przebój – enchilada. To trzy tortille wypełnione rozpadającym się, aromatycznym, delikatnym mięsem wołowym, które nocą pilnuje lokalu, gotując się pod nieobecność chłopaków. Efekt piorunujący! Ogień gaście koniecznie mlekiem ryżowym z cynamonem albo nektarem z melona.

 

Burrito (małe, 20 zł; duże 25 zł) z farszem do wyboru (chili con carne, gringo chicken, vege, polacos), oraz quesadille (25 zł) zamówicie również na wynos i w dostawie na telefon. Ale to nie koniec, food truck Gringo Baru stanie niebawem przy ulicy Polnej, a w przyszłym roku… E, nie zdradzimy wam do końca imperialistycznych planów Bilona. Jedno jest pewne, on nie rozmienia się na drobne.

 

Elo!


© KUKBUK 2018