Glendoria - KUKBUK

Glendoria

Glamping – wypoczynek na łonie natury z odrobiną dekadencji.

Tekst; zdjęcia: Basia Starecka

Glendoria

Ględy 45
Łukta

Sezon w Glendorii trwa od maja do września. Chętnych nie brakuje, więc jak najszybciej zróbcie rezerwację!

przejdź do dużej mapy
glendoria kukbuk
glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piękne warmińskie lasy, zwłaszcza te w okolicach Nowego Kawkowa, Węgajt i Pupek, kryją wiele ciekawych, często ekscentrycznych historii. Te historie zaczynają się przeważnie w mieście, w korporacjach, we współczesnym, rozpędzonym, odhumanizowanym świecie. Kulminacyjnym momentem jest kryzys, który skutkuje radykalną zmianą stylu życia. W tych wsiach znajdziecie więc uciekinierów z miast, którzy nową sytuację wykorzystują w niezwykle twórczy sposób. Pisaliśmy już o Lawendowym Polu i Fajnym Miejscu, czas na kolejny magiczny punkt na mapie Warmii – Glendorię.

glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krystyna jest psychologiem, Artur – polonistą. Po latach pracy na kierowniczych stanowiskach w agencjach reklamowych postanowili wreszcie odpocząć. Dziś mówią, że na warmińskiej wsi czas płynie niestety równie szybko jak w mieście. Może zwolniłby, gdyby twórcy Glendorii pozwolili sobie na leniuchowanie w trawie, ale nic z tych rzeczy. Swoje czterdziestohektarowe gospodarstwo wciąż dopieszczają, by było prawdziwie magicznym miejscem. Pomiędzy lasem a jeziorem umieścili więc wszystkie przyjemności, o których marzymy, planując urlop – dwa baseny w kształcie łezek z widokiem na łąki, domek z grillem, otwartą kuchnią i tarasem, na którym można ucztować do bladego świtu, wielką stodołę zastawioną stołami z historią, przy których można pisać nowe, a na pewno zjeść domowe potrawy z tutejszej kuchni (obfite śniadania, treściwe zupy, ach, i wieprzową terynę!), z zawieszoną nad nimi antresolą mieszczącą bibliotekę dla gości, a także strusie, kozy i… Camp spa, czyli drewniane balie, ziołowe kąpiele, masaże i saunę pod chmurką (więcej o tym przeczytacie tu).

glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
glendoria kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Glendoria oferuje pięć apartamentów oraz glamping, czyli jedyne w Polsce pokoje w namiotach. Przestronne powojskowe namioty zostały wyposażone we wszystkie niezbędne mieszczuchom wygody – jest więc blisko natury, ale nieco dekadencko. Pokoje, zarówno te murowane, jak i namiotowe, są oddalone od siebie, możemy więc nie wchodzić sąsiadom w drogę i cieszyć się intymnością, pod warunkiem że się nie zgubimy. A zabłądzić łatwo nie tylko w okolicznych lasach, lecz także na terenie Glendorii, zwłaszcza podczas powrotu z ogniska. Na szczęście wieczorem rozpalane są lampiony, bajkowo rozświetlające snującą się po ziemi mgłę, a gospodarze, kiedy trzeba, są blisko – zawsze uśmiechnięci i serdeczni dla swoich gości.

 

Tekst; zdjęcia: Basia Starecka


© KUKBUK 2018