Gadus - KUKBUK

Gadus

Na warszawskim Ursynowie znaleźliśmy jedną z dwóch lokalizacji delikatesów rybnych Gadus. Druga w stolicy mieści się na Bielanach, przy ul. Marymonckiej 59a. Większość sklepów tej sieci operuje na Pomorzu.

Gadus

ul. Meander 2a
Warszawa

Pasaż Natoliński

przejdź do dużej mapy
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk
Gadus ryby kukbuk

Na trop bielańskiej siedziby naprowadził nas przyjaciel i smakosz Marcin Różyc (dziękujemy!). Lokal utrzymany w biało-niebieskich barwach przywodzi na myśl morskie klimaty. Firma faktycznie ma korzenie w Gdyni i powstała z chęci kontynuacji rodzinnych tradycji. Trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) do Gadusa docierają świeże dostawy ryb i owoców morza. Sklep oferuje szeroki wybór morskich zwierzaków świeżych, wędzonych, mrożonych oraz przetworzonych w formie rybnej garmażerii. To będzie dobry adres dla wielbicieli ostryg (7zł za sztukę), kalmarów czy krewetek. Nazwa sklepu nie bez powodu pochodzi od łacińskiego słowa „dorsz” – oczywiście jako specjalność sklepu jest on w stałej ofercie. Działalności sieci w ogóle przyświeca hasło „Ryby prosto z naszych kutrów”, co gwarantuje jakość i świeżość produktów.

 

Po małej degustacji na miejscu my zdecydowaliśmy się na sałatkę śledziową po sułtańsku (29,50 zł/kg) oraz wędzoną makrelę (17,90 zł/kg). W skład sałatki poza rybą wchodzi słodko-słona marynata z cebulką, rodzynkami i daktylami. Daktyle idealnie współgrały w niej z rybą, nie przyćmiewając ich słodyczą, a makrelę z przyjemnością wykorzystaliśmy do testów pod przyszłe wydanie KUKBUK-a (wyglądajcie jej w jesiennym numerze!). Widać, że Gadus cieszy się popularnością i ma stałą klientelę. Nie tylko wśród piątkowych rybożerców.


© KUKBUK 2018