Dos Tacos - KUKBUK

Dos Tacos

Kolejny sukces HGW, nowe doniczki, nowa ulica Świętokrzyska, a tuż przy niej całkiem nowy Meksyk, choć pod starą, dobrze znaną wielbicielom autentycznej kuchni meksykańskiej marką Dos Tacos.

Dos Tacos

Jasna 22
Warszawa

pon. – czw.: 12:00 – 22:00
piąt. – sob.: 12:00 – 00:00
niedz.: 12:00 – 22:00

przejdź do dużej mapy
Dos Tacos kukbuk

Sprawdzając kiedyś rozgrzewającą w zimowe dni ofertę stołecznych lokali, trafiliśmy na ostatnie piętro jednego ze szkaradniejszych wieżowców w mieście. Po zimnych i abstrakcyjnych przestrzeniach biurowca ze stali i szkła rozchodziły się aromaty kukurydzianych placków – zapowiedź meksykańskiej kuchni. Rozsmakowaliśmy się w niej, podobnie jak pracownicy mieszczącej się w tym samym budynku Ambasady Meksyku, i żałowaliśmy, że okolice placu Zawiszy są nam kompletnie nie po drodze.

 

Dlatego na wieść o przeprowadzce meksykańskiej kuchni na ulicę Jasną zrobiło nam się ciepło. A już zupełnie gorąco było podczas otwarcia. To niewątpliwie zasługa señory Isabel Balderas, która stanęła za grillem i serwowała smakowite kukurydziane tortille z charakterną wieprzowiną, oraz zdradliwych Margarit, które swoją moc ujawniają dopiero po wypiciu. Nie jesteśmy pewni, czy podobnie jest z ostrym chili, którego w tutejszej kuchni nie brakuje. Użyte później przy produkcji sosów, winduje poziom pikantności na wyżyny skali Scoville’a.

 

Właściciele restauracji mają wiele planów na przyszłość. Na miejscu będzie można kupić salsę w wygodnych słoiczkach opatrzonych logo restauracji. Za kilka tygodni ruszy działająca bezpośrednio przy restauracji Escuela de Cocina – Szkoła Gotowania Dos Tacos, gdzie pod czujnym okiem szefowej kuchni kursanci będą zgłębiać tajniki przygotowywania prawdziwych meksykańskich potraw. My planujemy na razie nacieszyć się jedzeniem tych specjałów, do czego serdecznie was namawiamy!

Dos Tacos kukbuk
Dos Tacos kukbuk
Dos Tacos kukbuk
Dos Tacos kukbuk

© KUKBUK 2018