Dolce & Vegan - KUKBUK

Dolce & Vegan

Już sama nazwa kawiarni zapowiada słodki hedonizm, kulinarny przepych na miarę słynnych włoskich projektantów. KUKBUK sprawdza, czy Dolce & Vegan rzeczywiście oferuje kojące dolce vita.

Dolce & Vegan

Finlandzka 12a
Warszawa

przejdź do dużej mapy
kawiarnia dolce vegan kukbuk
dolce vegan kukbuk
dolce vegan kukbuk
dolce vegan kukbuk

Wnętrze kawiarni nie jest bynajmniej barokowe, wręcz przeciwnie, czujemy się tak, jakbyśmy weszły do czyjejś kuchni. Mała sala, część kuchenna tuż za barem i kilka stolików przykrytych ceratą zadrukowaną w róże, zdradzającą ciągoty właścicieli miejsca do kiczu. Mamy ochotę zamówić herbatę w szklankach z koszyczkami. Menu jest bardzo urozmaicone „’ z propozycji na lunch wybieramy tartę z bakłażanem (14 zł) i sałatkę (15 zł). Nadzienie tarty ma konsystencję musu i świetnie komponuje się z pietruszkowym pesto, za to sałatka z kaszą jaglaną, oliwkami i… kapustą pekińską sprawia wrażenie skomponowanej z nieco przypadkowych składników.

Miało być dolce, zamawiamy więc deser. Rzucamy się zachłannie na wielkie kawałki czekoladowca z kremem z daktyli i ciasta z masłem orzechowym (oba po 9 zł) i już wiemy, dlaczego Dolce & Vegan słynie ze swoich wypieków w całej wegańskiej Warszawie. Z żalem odmawiamy sobie apetycznych amerykańskich koktajli – czekoladowego i bananowego z masłem orzechowym. Wrócimy na nie jeszcze.

Dolce & Vegan nie jest miejscem na wykwintną kolację, ale miłośnikom zdrowej, prostej kuchni i nieprzyzwoicie smacznych ciast nie przeszkodzi nawet cerata „’ w końcu najważniejsze jest jedzenie.

Dolce & Vegan

ul. Finlandzka 12a
Warszawa

godziny otwarcia: 11-21


© KUKBUK 2018