Der Elefant - KUKBUK

Der Elefant

W odremontowanym z rozmachem budynku przy placu Bankowym od ponad półtora roku działa Der Elefant. W obszernych wnętrzach restauracji, od strony parku Saskiego, znajduje się Fishmarkt, bistro z jedną z najlepszych w Warszawie ofert ryb i owoców morza.

Der Elefant

pl. Bankowy 1
Warszawa

godziny otwarcia: pon.-niedz., 12:00-24:00

przejdź do dużej mapy
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk
Der Elefant kukbuk

Ofertę możemy najpierw obejrzeć i ocenić jej świeżość – prezentuje się w całej okazałości, wyłożona na lodzie przy barze z otwartą kuchnią. Rybne bistro rządzi się swoimi prawami. W przeciwieństwie do reszty restauracji nie można tu niestety zrobić rezerwacji, obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Warto jednak wykazać się refleksem – teraz jest sezon na ostrygi, a w Fishmarkcie kosztują tylko 5,90 zł za sztukę.

 

Zaczynamy od nóg arktycznego kraba podanych z gorącym masłem (44 zł). Delikatne mięso jest cudowne. Dopytujemy się o ofertę spoza karty. Czasami można trafić na turbota, lucjana czy homara. Tym razem nasz wybór pada na stałe pozycje menu – solę lemon (44 zł) oraz ośmiornicę z tajską sałatką (33 zł) i frytkami (9 zł). Dania są dobre, choć staranność ich przygotowania nie jest adekwatna do wysokiej jakości produktów. Zauważyliśmy to już wcześniej – ryby w Fishmarkcie czasami za długo leżą na grillu, bywa też, jak w przypadku soli, że są niepotrzebnie panierowane w mące. To niuanse, które odróżniają dobrą restaurację od doskonałej. Miejsce jednak nie sili się na fine dining. To raczej lokal na niedzielny, rodzinny obiad czy spotkanie biznesowe. Przy takich okazjach sprawdza się świetnie.

 

 

 


© KUKBUK 2018