Crepe Cafe - KUKBUK

Crepe Cafe

Francja powinna dostać medal za stworzenie naleśników. Crêpes są niezwykle smaczne, a przy tym proste do wykonania. Budzą też miłe wspomnienia mam i babć smażących te cieniutkie specjały.

Crepe Cafe

ul . Dobra 19
Warszawa

przejdź do dużej mapy
Crepe Cafe kukbuk
Crepe Cafe kukbuk
Crepe Cafe kukbuk
Crepe Cafe kukbuk

Celowo nie zjadłszy śniadania, wybraliśmy się do nowej naleśnikarni Crepe Cafe. Lokal znajduje się na Powiślu, na początku ulicy Dobrej. To dobry teren na gastronomiczne podboje z racji bliskości BUW-u i urodzaju kawiarni.

 

Wnętrze lokalu jest schludne i jasne, pełne światła za sprawą dużych okien. Na dole jest niewiele miejsca, warto więc kierować się na antresolę. Tam czekają na gości dwie sale. Pierwsza, biała, jest upstrzona kolorowymi plamami poduszek, drugą przeznaczono dla rodzin z dziećmi.

 

Na śniadanie zamówiliśmy naleśnik chorizo z hiszpańską kiełbasą, serem, kurczakiem i tajemniczą wędliną hungarezą (16,50 zł) oraz średnie cappuccino (9 zł). Naleśnik podany z porcją sałaty zalanej sosem czosnkowym, tłustym i majonezowym, starcza za posiłek dla dwóch osób. Sos przygniótł nas swoim ciężarem, dobrym pomysłem byłoby stworzenie jego lżejszej wersji.

 

Ceny w Crepe Cafe są dostosowane do portfeli studenckiej klienteli. Spokojnie można zaspokoić głód już od 13 zł, a wybór naleśników powinien trafić w gusta zarówno wegetarian, jak i mięsożerców. W menu znajdziemy jeszcze gofry w cenach 8-10 zł i spory wybór kaw, herbat oraz zimnych napojów.

 

Obsługa jest sprawna i niezauważalna, miejsce polecamy więc głównie w przerwie pomiędzy zajęciami i w przypadku nagłego głodu.


© KUKBUK 2018