Concordia taste - KUKBUK

Concordia taste

Lokal mieszczący się w kompleksie Concordia Design, czyli centrum innowacji, kreatywności i designu, trzyma wysoki poziom.

Tekst i zdjęcia: Dominika Zagrodzka

Concordia taste

Zwierzyniecka 3
Poznań

przejdź do dużej mapy
concordia taste kukbuk

Concordia Taste została wyróżniona między innymi w przewodniku Gault et Millau, a szef kuchni Adam Adamczak swoje oryginalne potrawy prezentował w ostatniej edycji programu „Top Chef”.

Oferta lunchowa zmienia się w Concordii co tydzień – i bazuje na produktach sezonowych. Podczas naszej wizyty restauracja przygotowywała się do wprowadzenia zupełnie nowej stałej karty, dlatego od razu postanowiliśmy, że wrócimy do Poznania przy najbliższej okazji. Do zajrzenia do Concordii przekonują również ceny – za dwudaniowy lunch zapłacimy jedynie 28 zł.

 

Nasz posiłek zaczęliśmy od smakowitego odświeżenia. Delikatne placuszki z cukinii rozpływały się w ustach. Dodatek w postaci orzeźwiającego sosu jogurtowego doprawionego ziołami to strzał w dziesiątkę. Spróbowaliśmy też sajgonek z kurczakiem, podawanych z sosem słodko-kwaśnym. Chrupiące i nasycone smakami świetnie pobudzają apetyt. Te małe przekąski aż się proszą, żeby zapakować je do wiklinowego kosza i wyruszyć na wiosenny piknik. Chcemy więcej!

Makaron może niektórym osobom wydawać się niezbyt dobrą propozycją na lekki lunch. Ale tagliatelle z dojrzewającą szynką, pomidorami i ze szpinakiem sycą nie tylko brzuchy, lecz także zmysły.

Nieco zawiodło nas jedynie danie z kurczakiem. Bardzo prosta kompozycja oparta na trzech elementach okazała się po prostu nijaka. Ziemniaki były niedosolone, kurczakowi brakowało smaku, a szpinak był zwyczajnie mdły. Pozostało nam, rozczarowanym, z zazdrością patrzeć na talerz naszej sąsiadki, która zdecydowała się na rybę z warzywami.

 

Desery poprawiły humory. W zielonym niczym trawa koktajlu (10 zł) wyczuliśmy kawałki ananasa, kiwi i bardzo intensywną nutę pietruszki. Natomiast bezy z gałką lodów i garścią świeżych owoców (10 zł) były jak poranna mgiełka – zniknęły z talerza po trzech kęsach.

 

Jedzenie w Concordii stanowi dobrą propozycję dla wszystkich szukających bezpretensjonalnej atmosfery i lekkich, smacznych dań. Przestronne wnętrze i niezobowiązujący wystrój świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji, bez względu na to, czy wpadniecie tam na spotkanie biznesowe, czy na lunch ze znajomymi. Concordia Taste jest jak orzeźwiający powiew świeżego powietrza.

concordia taste kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
concordia taste kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
concordia taste kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

© KUKBUK 2018