Cocorico Café & Restaurant – inspirowane Paryżem wnętrza i grzanki - KUKBUK

Cocorico Café & Restaurant – inspirowane Paryżem wnętrza i grzanki

Poznaniakom Cocorico przedstawiać nie trzeba. Od 18 lat karmi godnie, obficie i z fantazją – mimo zmieniających się wokół kulinarnych trendów.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: materiały prasowe

Cocorico Café & Restaurant

ul. Świętosławska 9
Poznań

przejdź do dużej mapy
KUKBUK CocoricoCafeRestaurant

Siłą Cocorico jest powtarzalna jakość, którą doceniają pokolenia. Na niedzielnym obiedzie wciąż można tu spotkać dziadków z wnuczkami czy rodziców z dorosłymi dziećmi.

Cocorico mieści się w zabytkowej kamienicy przy Świętosławskiej 9, jednej z najpiękniejszych uliczek poznańskiej Starówki. Kamienica, z którą od prawie 100 lat związana jest rodzina Głogowskich, została zaprojektowana i zbudowana przez słynnego niemieckiego architekta Antoniego Höhne w 1780 roku.

Po osiągnięciu pełnoletności Cocorico zdecydowało się jednak na małą zmianę. Wyremontowano jedną z dwóch przestrzeni restauracji – część do tej pory stricte kawiarnianą, gdzie przez lata jadano ciastka i ćmiono papieroski. Teraz w nowoczesnym, czerpiącym z najlepszych wzorców wnętrzu w stylu paryskiego bistro można również zjeść. W sali dominuje elegancki granat połączony z marmurem oraz ciepłym złotem. Na ścianach wisi kolekcja starych grafik wymieszanych z plakatami młodych polskich artystów z katalogu firmy wall-being. Aranżację kawiarni stworzyła poznańska pracownia projektowa Jagody Studio, a za nową identyfikacją stoi Krzysztof Zdunkiewicz.

Wall being Cocorico KUKBUK wnetrza
Wall being Cocorico KUKBUK wnetrza

W karcie uwagę zwracają równie paryskie jak wnętrza grzanki – croque madame i croque monsieur. Reszta menu to dania inspirowane nowoczesną kuchnią polską i europejską; szczególną popularnością cieszy się kaczka. Swoich wielbicieli mają też wypiekane na miejscu domowe ciasta. Od niedawna w Cocorico można również zjeść śniadania. Remont remontem, ale warto zajrzeć na urokliwe zielone patio łączące restaurację z kawiarnią – jedno z ładniejszych w mieście.


© KUKBUK 2018