Chwila - KUKBUK

Chwila

Chwila oraz Moment to dość nowe nabytki na gdyńskiej scenie gastro.

Chwila

Świętojańska 30
Gdynia

tel: (58) 623 34 69

przejdź do dużej mapy
Chwila kukbuk

Ulokowane wygodnie w InfoBoxie, zachęcają otwartą strukturą i prostym menu. My przetestowaliśmy Chwilę – oficjalnie nosi dopisek „Z pieca” – na śniadanie. Zanęciła nas nie tylko pozytywna recenzja znaleziona w sieci, która zachwalała francuskie wzorce, którymi inspirowali się twórcy Chwili i Momentu, ale też przystępne, na wpół otwarte wnętrze w jasnych kolorach i ładne stoliki wystawione na zewnątrz. Do takiej przestrzeni chce się wejść, chce się zgłębić zawartość lad chłodniczych z tartami i deserami, a także poniuchać w środku za smakowitym pieczywem, które ponoć wyrabiane jest z zawsze tej samej mąki od sprawdzonego dostawcy.
Do wyboru były śniadaniowe klasyki: granola z jogurtem i owocami (9 zł), tosty francuskie z sorbetem malinowym (9 zł), omlety (sezonowy – 19 zł) czy brytyjski zestaw boczek+jajka+kiełbaski. Miłym i modnym dodatkiem do śniadania Fresh Fruit & Fit jest komosa ryżowa (poza tym amarantus, jogurt, świeże owoce, sok malinowy – 17 zł). My zamówiliśmy połączenie klasyczne okraszone warzywami, czyli jajecznicę z trzech jaj na dwa z dostępnych czterech sposobów: z pastą z tuńczyka i pomidorami z cebulką (12 zł) oraz z pomidorami malinowymi ze szczypiorem (11 zł). Obu zestawom, podobnie jak brytyjskiemu śniadaniu Portobello (17 zł), towarzyszył kosz wybitnie smacznego pieczywa i masło, którymi raczyliśmy się w oczekiwaniu na jajka. Popijaliśmy dobre kawy i przyjemne smoothie z truskawkami, wyciskane soki i wszystko, czego spragniona długiego i późnego weekendowego śniadania dusza zapragnie. Koło nas raczono się nawet białym winem…
Nie zawitaliśmy już na górę do Momentu (z Grilla), gdzie można zamówić to samo śniadanie, co na dole w Chwili, ale w ciut bardziej klubowych okolicznościach. Na piętrze zjemy też rozbudowane dania lunchowe i wieczorowe, których już nie dostaniemy na parterze. Do wyboru gotowe zestawy lub skomponowane własnoręcznie połączenia mięs, owoców morza i warzyw. Na bezpretensjonalne posiedzenie z przyjaciółmi.


© KUKBUK 2018