Cedzak - KUKBUK

Cedzak

Saska Kępa powinna chyba zmienić nazwę na Smaczna Kępa, bo liczba kulinarnych miejsc w tej dzielnicy jest imponująca. Prym wiedzie ulica Francuska, gdzie pod numerem 25 powstał niedawno nowy sklep Cedzak.

Cedzak 

ul. Francuska 25
Warszawa

Na stronie głównej w tej przestrzeni pojawi się mapa o koordynatach:

(52.22906116068751, 21.057701110839844),10

przejdź do dużej mapy
cedzak kubuk

Cedzimy smaki – to myśl przewodnia twórczyni sklepu. Metodą cedzenia na półki trafiło tu wiele bardzo fajnych i wartościowych produktów. Smak i ekologia idą tu ramię w ramię. Bo choć nie wszystkie produkty mają eko certyfikaty, to niemal wszystkie pochodzą z niewielkich manufaktur, gospodarstw i rodzinnych hodowli.

 

Regułą jest w cedzaku to, że towary są Polski, a wyjątek od niej stanowi półka z produktami bezglutenowymi, które w większości pochodzą z Niemiec. Reszta to już nasze regionalne przysmaki – warzywa i owoce ze znanego i lubianego gospodarstwa państwa Majlertów z obrzeży Warszawy, grzyby z mazowieckich lasów w marynatach przygotowywanych w niewielkiej stołecznej przetwórni osobiście przez jej właściciela pana Mirona, ryby z gospodarstwa na Mazurach, mazurskie też mleko i sery kozie, śmietany, jogurty i twarogi z małej mleczarni pod Łodzią, a nawet sporo serów z Podlasia. Są wreszcie wyroby z gospodarstwa Jastrzębskie Kąty pod Siedlcami, skąd pochodzą między innymi pyszne zupy sprzedawane w Cedzaku. Można by tak jeszcze długo wymieniać, bo kupimy tu też mięsa, wędliny, pieczywo i mnóstwo przetworów – na słodko i wytrawnie (wśród nich rewelacyjna musztarda figowa z Towarów Niezwykłych) i sporo innych pyszności. Wszystko w dość przystępnych – w stosunku do jakości – cenach.

 

Oczywiście jest to asortyment z krótkim terminem ważności, więc nie przyjeżdża w masowych ilościach. Dlatego warto sprawdzać na facebookowym profilu sklepu, którego dnia są dostawy produktów na których najbardziej nam zależy. Zakupy warto zapakować w sprzedawaną na miejscu piknikową torbę, która w sekundę zmieni się w wygodny koc z podstawką na talerz. Zatem cedźmy smaki razem z Cedzakiem.


© KUKBUK 2018