Cafe Plakatówka - KUKBUK

Cafe Plakatówka

Senna atmosfera Miasteczka Wilanów, jednej z większych warszawskich sypialni, łatwo udziela się przyjezdnym. Również KUKBUK-owi, który pewnego dnia ląduje na tej osobliwej planecie. Wybudzić nas może tylko Plakatówka.

Cafe Plakatówka

Hlonda 2
Warszawa

przejdź do dużej mapy
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk
cafe plakatowka kukbuk

Pejzaż Miasteczka Wilanów – rzędy identycznych apartamentowców, rozgrzebane ugory, kontrowersyjna bryła świątyni, przypominająca wyciskarkę do cytrusów – przytępia zmysły. Na sterylnym szlaku wyłożonym kostką Bauma, pomiędzy sieciowymi kawiarniami, sklepami z artykułami dla niemowląt i barami sushi, znajdujemy jednak intrygującą już samym neonem Plakatówkę, przyjemną sąsiedzką kawiarnię łączącą funkcję galerii i księgarni.

W menu oprócz ciast i innych słodkości są kanapki, wytrawne tarty i przekąski (między innymi hummus z czarnuszką, sałatka z mango) oraz zupy. Do kawy zamawiamy sernikowe brownie z kremem orzechowym i ciastka owsiane. Obie propozycje nie wybijają się, niestety, poza przeciętny kawiarniany standard, również w smaku. Za to kawa – owszem. Do wyboru mamy alternatywne metody parzenia ziaren z kilku palarni: warszawskiej Kofi Brand, berlińskich The Barn i Bonanza Coffee oraz wrocławskiego Czarnego Deszczu.

W Plakatówce można zatopić się w ciekawej lekturze – na półkach z książkami znajdujemy parę ciekawych pozycji, które wracają z nami do domu – pograć w gry planszowe, wziąć udział w warsztatach kawowych czy obejrzeć film. Tu spotyka się grupa zakupowa związana z portalem Lokalny Rolnik. Cieszy nas, że miejsca serwujące dobrą kawę i kulturę powstają nie tylko w starych i lubianych dzielnicach Warszawy. Warto wpaść do Cafe Plakatówka i zostać tu dłużej.

Cafe Plakatówka

ul. Hlonda 2

Warszawa

godziny otwarcia: pon.-niedz., 9:00-22:00


© KUKBUK 2018