Bułka z Masłem - KUKBUK

Bułka z Masłem

Wpadnijcie tu po najciekawsze przetwory w mieście.

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie

Bułka z Masłem

ul. Kościelna 18/3, wejście od ul. Wąskiej
Warszawa

przejdź do dużej mapy
bulka z maslem kukbuk

Studio projektowo-warsztatowe, które wszystkim spragnionym nowych smaków sprzeda świetne konfitury własnej roboty. Dominika i Tomek – para w pracy i w życiu –na co dzień projektują identyfikacje graficzne, wymyślają aktywizujące społeczność Jeżyc zajęcia i prowadzą warsztaty na styku kulinariów, projektowania i wyzwalania kreatywności. Jednym z ciekawszych pomysłów pary była inicjatywa wymiany przepisów za przekąskę podczas Rynku Opowieści Jeżyckich. Starsi mieszkańcy Jeżyc byli w ten sposób zachęcani, by utrwalać lokalne receptury kulinarne. Bardzo pożądanym efektem pobocznym działalności Bułki z Masłem są wspomniane przetwory – konfitury, chutneye, mazidła do chleba i musztardy, których oferta zależna jest od bieżącego zaopatrzenia studia, dostępnych w sezonie produktów i fantazji pary. Wszystkie te smakowitości robione są ręcznie, z najlepszej jakości składników potraktowanych z miłością. W zeszłe lato zakochaliśmy się w ich maśle dyniowo-orzechowym z ziarnami kolendry, minionej zimy uraczyli nas z kolei konfiturą z czerwonych pomarańczy z syropem z letnich truskawek, płatkami migdałów i chili. Rewelacja!

 

Przykładowe zakupy:

– Mazidło z banana i surowego kakao – doskonale zastąpi na porannej kanapce popularny wysokokaloryczny krem orzechowy, dostarczając organizmowi obniżających ciśnienie tętnicze flawonoidów.

– Konfitura z pomarańczy z rozmarynem i propolisem – witamina C z pomarańczy nabierze mocy w zetknięciu z propolisem – kitem pszczelim, do którego dobroczynnych działań zalicza się przyspieszanie procesów gojenia i regeneracji tkanek oraz odkażanie.

– Kulinarny flirt towarzyski zaprojektowany przez Bułkę z Masłem – podniesie ciśnienie na spotkaniach towarzyskich i wywoła dużo zdrowego śmiechu!

 

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie


© KUKBUK 2018