Bistro Podwale - KUKBUK

Bistro Podwale

Restauracja w tunelu pod sadem – jabłek i pomysłów na talerzu nie brakuje.

Bistro Podwale

Podwale dolne 8
Sandomierz

przejdź do dużej mapy
bistro podwale kukbuk

Według niektórych Sandomierz to prawie Rzym albo niemal Toskania. Tylko w jednym temacie zdania są zgodne – tu jest po prostu pięknie. Widokom i zabytkom nie dorównuje jednak oferta gastronomiczna miasta. Z jednym wyjątkiem.

Bistro Podwale powstało w starej ziemiance pod sadem. Już z daleka przyciąga uwagę nietypowym kształtem tunelu w ziemi. Niegdyś trzymano w nim owoce, dziś przed upałami chronią się tu goście. Menu jest sezonowe, proste, ale zaskakujące. Znajdziecie w nim tak cudownie lekkie i smaczne dania jak śledź z jabłkiem, cebulą i jogurtem chrzanowym (12 zł), pâté z wątróbki na grzankach z karmelizowaną cebulą i tymiankiem (9 zł), sałata z łososiem, rzodkiewką, jabłkiem i czarnuszką (18 zł). Można się nimi delektować również na zielonej trawce, której pod dostatkiem wokół restauracji – na zewnątrz rozstawiono leżaki, niskie stoliki i rozrzucono drewniane zabawki, które cieszą się wielką popularnością wśród harcujących dzieci.

Warto tu wpaść, by odpocząć od tłumu na rynku i rozsmakować się w Sandomierzu z dala od ojca Mateusza i kuchni zamkowej ociekającej zagęszczonym mąką sosem.

bistro podwale kukbuk
bistro podwale kukbuk
bistro podwale kukbuk

© KUKBUK 2018