Batida - KUKBUK

Batida

Batidy, warszawskiej rodzinnej cukierni, nie trzeba przedstawiać żadnemu stołecznemu łasuchowi.

Tekst i zdjęcia: Basia Starecka

La Boutique plac Konstytucji

Marszałkowska 53
Warszawa

przejdź do dużej mapy
Batida warsztaty kukbuk
Batida warsztaty kukbuk
Batida warsztaty kukbuk
Batida warsztaty kukbuk
salatka jarmuz kukbuk
Batida warsztaty kukbuk
kanapka cuvette kukbuk
Batida warsztaty kukbuk

Biszkopty Red Velvet, mus czekoladowo-pomarańczowy, wreszcie uwielbiane przez naszą redakcję Ciasto Miłości, czyli mus z owoców marakui, znane są z rodzinnych uroczystości i chętnie, podobnie jak wypiekane na miejscu croissanty, kupowane do domu. Warto więc parę słów poświęcić restauracji La Boutique plac Konstytucji, w pięknych, historycznych wnętrzach starego Hortexu. Ponad głowami gości wciąż wiszą ceramiczne żyrandole, które rozpalały niegdyś dziecięcą wyobraźnię. Żyrandole te zostały wykonane w latach 50. przez Helenę i Lecha Grześkiewiczów na zamówienie mieszczącej się tu w tamtych latach kawiarni Hortex, we współpracy z Fabryką Fajansu we Włocławku. Żyrandole autorstwa Grześkiewiczów zdobią również wnętrza teatrów w Pałacu Kultury i Nauki, Filharmonię Narodową, Teatr Roma, dawny Hotel Orbis w Zakopanem (obecnie salon Reserved), a także wiele innych.

 

Do Batidy można wpaść w godzinach 12-16 na szybki lunch w atrakcyjnej cenie 19,50 zł, a wieczorem podziwiać z okien rozświetlony plac Konstytucji i zajadać słynny lodowy deser Ambrozja, którego wielbicieli jest już parę pokoleń. Lunch zjemy również w kolejnej lokalizacji Batidy przy Krakowskim Przedmieściu.

 

La boutique to kawiarnia i butik w jednym. Połączenie wielu przyjemności – aromatycznej kawy, lekkiego deseru, przekąsek i zakupów – które również można zamówić do domu. Batida oferuje bowiem równie atrakcyjny catering.

 

La Boutique plac Konstytucji / Marszałkowska 53

La Boutique Krakowskie Przedmieście / Królewska 2

La Boutique Marina Mokotów / Przejazd 6

La Boutique Wola / Przy Lasku 2

La Boutique Wilanów / Klimczaka 17

La Boutique Tarchomin / Odkryta 4, Galeria Odkryta

La Boutique Ursynów / Pasaż Ursynowski 7

Warszawa


© KUKBUK 2018