Baron Makaron - KUKBUK

Baron Makaron

Od progu wita nas intensywny zapach sosu pomidorowego i gwar rozmów. W małym, prosto urządzonym wnętrzu goście wesoło nawijają na widelce długie nitki spaghetti. Bo Baron Makaron to miejsce głównie dla miłośników klusek.

Baron Makaron

ul. Jagiellońska 13
Katowice

godziny otwarcia:

pon.-niedz. 11:00-21:00

przejdź do dużej mapy
baron makaron kukbuk

Dostaniemy tu dwa rodzaje makaronu – penne i spaghetti – z wybranym sosem. Obok klasyków, takich jak bolognese i carbonara (zwana tutaj baronarą, po polsku oczywiście na bazie śmietany), jest propozycja wegetariańska – wege baron (sos szpinakowy z serem feta). Uwagę zwraca niewielka ilość składników, możemy więc oczekiwać, że dostaniemy danie proste, ale smaczne. Do każdej pasty Baron poleca określone dodatki: pestki dyni, oliwki, ser, które możemy dobrać do swojego dania według uznania.

 

My po namyśle zdecydowaliśmy się na penne z sosem tuńczykowym oraz spaghetti z pikantnym sosem pomidorowym i boczkiem. Spróbowaliśmy też tradycyjnego bolognese. Niestety, żaden z makaronów nie został ugotowany al dente. Sosy, mimo że całkiem smaczne, były zbyt rzadkie i tłuste. Z pewnością taki makaron w połączeniu z zawiesistym sosem idealnie nadaje się do szybkiego zaspokojenia głodu, jednak jego smak pozostawia nieco do życzenia. Być może to wina niskiej ceny (7,50 zł za normalną porcję, 10,40 zł za powiększoną), która jest odzwierciedleniem jakości. Trudno się dziwić, Baron Makaron skupia się na zaspokojeniu gustów swojej klienteli, czyli głównie studentów. Ma więc być tanio i dużo. I tak rzeczywiście jest.

 

Mimo pewnych smakowych niedoskonałości to miejsce ma urok. Wystrój jest oszczędny, utrzymany w bieli i ocieplony jasnym drewnem. Pojedyncze żarówki oświetlające wnętrze nadają mu nieco mniej oczywisty charakter. Ze ściany spogląda elegancki mężczyzna w cylindrze, z modnie podkręconym wąsem, oferujący talerz gorącego spaghetti. Szkoda, że idealny makaron we włoskim stylu możemy zobaczyć tylko na rysunku, podczas gdy na talerzach ląduje jego spolonizowana wersja.

baron makaron kukbuk
baron makaron kukbuk
baron makaron kukbuk

© KUKBUK 2018