Bar Studio - KUKBUK

Bar Studio

Po legendarnej klubokawiarni Chłodna 25 nie płakaliśmy długo. Grzesiek Lewandowski wywalczył zamkniętą do tej pory przestrzeń Pałacu Kultury i Nauki – zimne pałacowe wnętrza wypełniły się działaniem i konsumpcją.

Bar Studio

Plac Defilad 1
Warszawa

przejdź do dużej mapy
bar studio kukbuk
bar studio kukbuk
bar studio kukbuk
bar studio kukbuk
bar studio kukbuk
bar studio kukbuk

Menu Baru Studio nie jest co prawda tak bogate jak program kulturalny miejsca, ale to akurat się chwali. Zbyt długa karta z reguły oznacza zapas mrożonek w lodówkach, a my lubimy jadać świeżo i zdrowo. Dlatego podoba nam się sałatka zwana Cukinią (26 zł), przygotowana z młodego szpinaku i kaszy jaglanej podgrzanej wcześniej z dodatkiem pieczarek i rewelacyjnej salsy verde, pomidorków koktajlowych, pestek dyni, plastrów surowej cukinii. Drugą wartą spróbowania sałatką jest Boczniak (26 zł) – tytułowy bohater jest pieczony w piekarniku, a potem zestawiany z ziemniakami, czerwoną cebulą, kaparami, pomidorami czereśniowymi i mieszanką sałat. Wielbiciele kanapek mogą zamówić naszego ulubionego gravlaxa (14 zł) na ciemnym pieczywie z dodatkiem naprawdę mocnego chrzanu, kanapkę z serem camembert i ciepłym boczniakiem (15 zł) oraz bruschetty – pomidorową lub z pieczarkami (15 zł).

W Barze Studio można codziennie zjeść śniadanie – domową granolę z gęstym jogurtem greckim, bananem, musem malinowym, płatkami migdałów (12 zł) lub owsiankę na mleku (także sojowym) z dodatkiem jagód goji, owoców, syropu klonowego (14 zł). Dla porannych głodomorów są zestawy złożone na przykład z gravlaxa, ziołowego twarożku, kiszonych ogórków, jajek w koszulce (z wolnego wybiegu), pełnoziarnistego pieczywa, domowego masła (17 zł). W niedzielę Bar Studio zamienia się w bufet – można wtedy przebierać w sezonowych dobrach do woli. O ich jakość dba Asia Gawrońska, Iza Koch oraz ostatnio Marta Karcz, nasza była asystentka (i wciąż współpracowniczka), która pisanie o jedzeniu zamieniła na bliższe z nim obcowanie. Marta gotuje z wielką fantazją i znawstwem, pamiętając o tym, co najzdrowsze i najciekawsze na talerzu. Do dziś mamy w pamięci przygotowane przez nią obiady dla redakcji – zawsze kolorowe, różnorodne i niezwykle smaczne.

Kto się zasiedzi, niech zamówi drinka, szczególnie z listy tych sezonowych i autorskich. Barmani lubią wyzwania i na prośbę – poproszę kwaśne, ziołowe, trochę słodkie, ale orzeźwiające – potrafią zmiksować spontanicznie i zaserwować dotąd nieznany koktajl o nazwie Rumieniec Karola. Jeśli zajrzycie tu wieczorową porą, prawdopodobnie traficie na dyskusje, projekcje, a już na pewno na imprezę. Grzesiek to w końcu specjalista od rozkręcania życia towarzyskiego i kulturalnego stolicy.

Tekst: Basia Starecka

Zdjęcia: Ania Mastalerz i Kamil Roszczyk/  http://masztalerz.tumblr.com

Więcej o zdrowych i ciekawych posiłkach w tym miejscu czytaj na portalu Hello Zdrowie.

Bar Studio

Plac Defilad 1, foyer Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza / PKiN

Warszawa

Godz. otwarcia: pon.-czw. 09:00-00:00, pt.-sob. 09:00-04:00, niedz. 09:00-00:00


© KUKBUK 2018