Bahnhof - KUKBUK

Bahnhof

Bahnhof po niemiecku oznacza dworzec. I rzeczywiście, trudno o nazwę lepiej pasującą do tego miejsca. Z okien położonej tuż za Dworcem Głównym w Katowicach burgerowni podpatrywaliśmy odjeżdżające pociągi i wsłuchiwaliśmy się w miarowy stukot wagonów.

Bahnhof

Kordeckiego 5
Katowice

przejdź do dużej mapy
Bahnhof kukbuk
Bahnhof kukbuk
Bahnhof kukbuk
Bahnhof kukbuk

Moda na burgery dotarła na Śląsk. Coraz więcej lokali dodaje je do swoich menu. Bahnhof jednak oferuje burgery ze śląskim przytupem, co sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe nie tylko na mapie Katowic, lecz także całego województwa.

 

Postanowiliśmy spróbować, jak smakuje śląskie „na zdrowie”, czyli pyrsk (22 zł), burger z wołowiną, krupniokiem (kaszanką) i hauskyjzą (smażonym serem z kminkiem), oraz el bandito, złożony z wołowiny z wędzoną papryką, szynki serrano i tapenady (22 zł). Oba burgery w pełni zaspokoiły nasze oczekiwania. Były dobrze doprawione, a mięso zostało przygotowane dokładnie tak, jak sobie tego życzyliśmy. Do burgerów domówiliśmy chrupiące frytki posypane solą czarną jak węgiel (2 zł). W zestawie z burgerem dostaliśmy sałatkę z czerwonej kapusty, gruszki i kalarepy oraz sos domowej roboty. Zaskoczył nas smak keczupu, który, jak się okazało, został podkręcony wędzoną papryką.

 

Właściciele pokusili się ostatnio o luksusowy produkt dla smakoszy, jeden z burgerów bowiem jest podawany z foie gras. Niektórym może wydać się profanacją, ale my doceniamy oryginalność i odwagę pomysłu. Burgerownia nie zapomina o wegetarianach. To z myślą o nich powstał burger z falafelem i szpinakiem, doprawiony orientalnym baba ghanoush (19 zł). Spieszymy donieść, że jest to wersja tak samo smaczna jak te mięsne.

 

Przez swoje usytuowanie Bahnhof to dobra opcja dla podróżnych. Warto wpaść tu po prowiant na podróż czy po to, by umilić sobie czas oczekiwania na pociąg. Wnętrze ma industrialny, surowy charakter. Utrzymane w kolorach czerni i bieli z akcentami jasnego drewna, jest mile zaskakującą alternatywą dla dworcowych standardów. Wszystko tworzy spójną całość – od prostych mebli i wykafelkowanego sufitu, przez menu wydrukowane na brązowym papierze pakowym, po wspomniany widok z okna. Jednym słowem, jeśli zdarzy wam się przejeżdżać przez Katowice, nie zastanawiajcie się długo i wstąpcie do Bahnhofu. My z pewnością tam wrócimy!

 


© KUKBUK 2018