Aruana - KUKBUK

Aruana

Witek Iwański to postać, której polskim smakoszom przedstawiać nie trzeba. Genialny kucharz o młodziutkim wyglądzie od lat doceniany przez branżę i tych, którym dane było spróbować jego potraw. Ten niezwykle utalentowany szef kuchni na co dzień rządzi i dzieli w restauracji Aruana w Hotelu Narvil w podwarszawskim Serocku.

Aruana, Hotel Narvil


Serock

aruana kukbuk recenzja

Iwański jest kucharzem bardzo odważnym i pomysłowym. Nie boi się nowinek technologicznych i niebanalnych połączeń smaków. Razem z przywiązaniem do sezonowości i świeżości produktów, z których tworzy swoje kulinarne dzieła, daje to świetne efekty. Pełnię możliwości Witka możecie sprawdzić w Aruanie. Zaczyna się już od podawanego w ramach „czekadełka”, obłędnie pysznego, pieczonego na miejscu chleba z masłem również własnej roboty.

Szczegółowe opisywanie dań, które zjadłem, wydaje się trochę bezcelowe, bo karta w Aruanie jest bardzo sezonowa i szybko ulega zmianie. Niech pyszności, które zaserwował szef kuchni, posłużą za przykłady, czego możecie się spodziewać na stole. Cudownie delikatny, marynowany łosoś szkocki, węgorz na zimno z sezonowymi warzywami, zaskakujące wędzone jajko z okruchami – to przystawki, których próbowałem. Zupy reprezentował bulion z pieczonego turbota z kawałkami ryby, kluseczkami i olejem kolendrowym. Wśród dań głównych mocną reprezentację mają kompozycje rybne. Lokalny przysmak, czyli mazurski sandacz z lawendą i warzywami oraz grillowany okoń morski z sosem tymiankowym z gorczycą były rewelacyjne. Z mięsami mistrz Iwański radzi sobie równie dobrze, czego doświadczyłem na własnym podniebieniu dzięki policzkom wołowym duszonym w winie i pieczonemu kurczakowi kukurydzianemu. Kończące ucztę lody z palonego masła były ekstatyczną bombą!

Poza świetnym smakiem dania są dopracowane także pod względem wizualnym i estetycznym, a kelner obsługujący w Aruanie to najwyższej klasy specjalista w swoim fachu. Ceny aktualnie serwowanych dań sprawdźcie na stronie www.aruana.pl/menu/, ale nie powinniście być rozczarowani ich wysokością, zwłaszcza w stosunku do jakości potraw. I jeszcze cenna informacja – hotel Narvil, w którym znajduje się restauracja, ma też bardzo przyjemny basen, w którym możecie spalić kalorie nabyte ze smakiem w Aruanie.

aruana kukbuk
aruana kukbuk
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja
aruana kukbuk recenzja

© KUKBUK 2018