Ale Wino - KUKBUK

Ale Wino

Restauracja Ale Wino jest dobrze schowana na tyłach ul. Mokotowskiej, ale każdy kęs i każdy łyk wina doskonale wynagrodzi wam trudy błądzenia wśród śródmiejskich podwórek.

Ale Wino

Mokotowska 48
Warszawa

tel: (22) 628 38 30

Czynne od wtorku do soboty w godz. 12:00 – 00:00

przejdź do dużej mapy
Ale wino kukbuk

Wystarczy usiąść wśród ziół, żeby poczuć klimat tego miejsca. Meble zaprojektowane przez Studio Rygalik, krótkie sezonowe menu, a w środku szeregi półek z winami.

Na przystawkę sałatka z buraka i porzeczek z kozim creme brulee i galaretką z kwiatów bzu (25 zł) oraz crostini rillettes z kaczki (20 zł). Sałatka jest świeża i lekka, a nad kozim creme brulee można naprawdę zapłakać ze szczęścia. Aromatyczne rillettes na grzankach z domowego chleba z orzechami laskowymi i czarnuszką pokrzepia zarówno smakiem jak i wielkością porcji. Do tego nieco agrestowe Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii.

 

Następnie na stół wjeżdżają kwiaty cukinii w tempurze z bakłażanem, kozim serem i czarną soczewicą (25 zł) oraz ravioli z selera z kalafiorem, truflą i palonym masłem (26 zł). Obie potrawy są zachwycające, a ravioli to doskonały dowód na to, że z pozornie nudnych warzyw można wyczarować ambitne cuda.

 

Ale Wino to dobre miejsce także dla tych, którzy lubią wino, ale niewiele o nim wiedzą. Przemiła obsługa chętnie dopasuje smaki i apetycznie opowie o aromatach, jakie znajdziemy w kieliszku. My będziemy wracać, a wam polecamy to miejsce na leniwe letnie wieczory.

Ale wino kukbuk
Ale wino kukbuk
Ale wino kukbuk
Ale wino kukbuk
Ale wino kukbuk
Ale wino kukbuk

© KUKBUK 2018