Akademia - KUKBUK

Akademia

Świetna lokalizacja, przesympatyczna obsługa i rozbudowane menu, które skusi wytrawnych rybo- i mięsożerców. To dlatego Akademię redakcja KUKBUK-a wybiera często na miejsce swoich spotkań.

Restauracja Akademia

ul. Różana 2
Warszawa

przejdź do dużej mapy
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk
akademia recenzja kukbuk

To tu na malowniczej antresoli ponad głowami gości restauracji próbowaliśmy odtwarzać warunki, w których wspina się Kinga Baranowska. Konsumując lekkie dania, pytaliśmy znaną polską himalaistkę o słabostki kulinarne. Parę miesięcy później siedzieliśmy przy przedłużonym nieco tym samym stole i celebrowaliśmy z całym naszym zespołem zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Akademia jest bowiem idealnym miejscem na rozmowy – zarówno towarzyskie, jak i biznesowe. Sprzyja im bezpretensjonalna atmosfera, serdeczność i kompetencja obsługi oraz rustykalny, jasny, domowy wystrój. W propozycjach menu znajdą coś dla siebie zarówno zatwardziali mięsożercy, jak i wytrawni poławiacze restauracyjnych ryb. My mamy parę typów, które wysuwają się na prowadzenie po wielu wizytach w Akademii. Polecamy zacząć posiłek od dwóch czarujących przystawek – krewetek w tempurze z nasionami kolendry (36 zł) oraz przegrzebków z boczkiem, bobem, chorizo i kawiorem z jabłka (59 zł).

 

 Wygraj kolację w restauracji Akademia! szczegóły konkursu TU.

 

Po danie główne robimy większego nura w morskie głębiny i wynurzamy się ze zdobyczami w postaci ośmiornicy i łososia. Ta pierwsza gotowana jest długo w bulionie, by potem wylądować na grillu i rozłożyć swe miękkie macki na puree z curry (69 zł), ten drugi zaś owija się chrupiącym nori i zanurza w słodkawym sosie teriyaki (45 zł). Na deser polecamy mus z białej i ciemnej czekolady na sosie z mango (25 zł), a na wieczór autorskie drinki.

 

Aha, gdybyście dojrzeli reprezentantów KUKBUK-a przy stoliku obok, w stanie wskazującym już na przejedzenie, przypomnijcie im, że robota w redakcji czeka!


© KUKBUK 2018