ADA Puławska - KUKBUK

ADA Puławska

Kawiarnia o ciepłym, recyklingowym wnętrzu, mieszcząca się w ADA Puławska, co jakiś czas zamienia się w wegańską restaurację, która zaprasza na cykliczną imprezę kulinarną o wdzięcznej nazwie Tofu Atak.

ADA

Puławska 37
Warszawa

przejdź do dużej mapy
ada pulawska kukbuk
ada pulawska kukbuk
ada pulawska kukbuk
ada pulawska kukbuk

ADA Puławska to Aktywny Dom Alternatywny na warszawskim Mokotowie. Mieści się w budynku po teatrze i jest miejscem wielu inicjatyw społeczno-kulturalnych, takich jak koncerty, warsztaty (w tym kulinarne), spektakle, wystawy. W ADA działa kawiarnia, w której napijemy się oranżady, Spezi (niemiecka odpowiedź na rodzimą RC Colę), a także różnych rodzajów mate. W chłodniejsze dni można tu wypić kawę i herbatę. ADA podczas koncertów i innych imprez częstuje swoich gości wegańskim fast foodem, czasem serwuje uroczo koślawe frytki z ketchupem lub majonezem curry, czasem namówi na strassburgera, czyli po prostu burgera w wersji wegańskiej, a czasem wciśnie w rękę kanapkę z kotletem sojowym.

ADA organizuje cyklicznie Tofu Atak, podczas którego można skosztować kuchni hinduskiej, meksykańskiej czy bałkańskiej – motywem przewodnim niezmiennie jest tofu. Ostatnia podróż nie była daleka, ADA urządziła tofu atak na bar mleczny. Po ustawieniu się w kolejce po talerz, uiszczeniu opłaty w wysokości 15 zł (za tę cenę można jeść wszystko do woli), odstaniu paru minut miało się dostęp do dwóch długich stołów, uginających się od klasyków kuchni polskiej. Były tu naleśniki z delikatnym i słodkim serem z migdałów, leniwe z tofu zamiast twarogu, fasolka po bretońsku, a także pieczeń z seitana (chińskiego „mięsa” zrobionego z glutenu, na przekór modzie na jedzenie bez glutenu) polana sosem gravy. Wisienką na torcie niedzielnej uczty był deser w stylu retro – pucharki z kolorowymi galaretkami, wafelkiem i kokosową bitą śmietaną.

Bieżące wydarzenia w ADA można śledzić na stronie (http://adapulawska.noblogs.org/ ) lub na Facebooku.

ADA
Puławska 37
Warszawa


© KUKBUK 2018