A Nuż Widelec - KUKBUK

A Nuż Widelec

Jemy za mało ryb! – martwią się dietetycy. Niestety, niewiele jest restauracji, które serwują coś więcej poza standardowym filetem z łososia czy dorsza. Dlatego gdy doszły nas słuchy, że restauracja A Nuż Widelec na Powiślu ma własną wędzarnię, popędziliśmy tam ciekawi rybnych przysmaków.

A Nuż Widelec


Warszawa

a nuz widelec kukbuk

Jest grudniowy niedzielny wieczór. W niedużym lokalu większość stolików jest zajęta, na szczęście znajduje się dla nas miejsce w zimowym ogródku, gdzie w kominku miło trzaska ogień. Menu zmienia się co tydzień. Jest wypisane na dużym lustrze, a przez to dość nieczytelne. Oprócz ryb znajdziemy w nim steki i makarony oraz zupy i desery. Restaurację założyło dwóch braci, którzy w warszawskim biznesie gastronomicznym są obecni od lat. Pochodzą z Mazur i chcieli przenieść do stolicy smaki Pojezierza. W restauracji planują stworzyć kącik z produktami z rodzinnych stron. Jeden z braci nas obsługuje, drugi uwija się w kuchni.

 

Z menu wybieramy chowder, wędzoną sielawę i troć. Zupa na mleku kokosowym jest bardzo smaczna, lekko ostra i rozgrzewająca. Jedynie treść nieco rozczarowuje – parę kawałków ryby i jedna smutna krewetka. Wędzone sielawy są podane z maślanymi grzankami z litewskiego chleba. Te nieduże rybki mają dużo ości, sporo z nimi zabawy, ale smak rekompensuje te zmagania. Największy zachwyt wzbudza troć. Duży kawałek soczystej, przypieczonej ryby podano na cudownie kremowym risotto, duszonym jarmużu i kapuście bok choy. Na to danie chce się do restauracji A Nuż idelec wrócić już następnego dnia! Posiłek kończymy sernikiem z białą czekoladą i owocami. Masa serowa ma odpowiednią konsystencję, wieńczy ją gruba warstwa czekoladowa, a w spodzie przyjemnie chrupią orzeszki. Zastanawia nas dekoracja z czerwonej porzeczki – mamy przecież sezon na żurawinę, która sprawdziłaby się równie dobrze. Porcja jest ogromna, dlatego dobrze ją podzielić. A jeszcze lepiej skupić się na rybach, które są tutaj prawdziwymi gwiazdami.

 

A Nuż Widelec to przytulny lokal, idealny na spotkanie w małym gronie lub rodzinny obiad, chociaż widzieliśmy także pracusiów zajadających ryby za laptopami. Od właścicieli bije entuzjazm, chętnie odpowiadają na pytania i są ciekawi wrażeń gości. Pomimo małych niedociągnięć wychodzimy bardzo zadowoleni i chętnie wrócimy, by sprawdzić, jak smakują inne mazurskie smaki.

 

 

A Nuż Widelec

Dobra 14/16

Warszawa

 

Godziny otwarcia:

pon.: 12:00 – 20:00
wt. – czw.: 12:00 – 22:00
piąt.: 12:00 – 00:00
sob.: 09:00 – 00:00
niedz.: 09:00 – 21:00

a nuz widelec kukbuk
a nuz widelec kukbuk
a nuz widelec kukbuk

© KUKBUK 2018