Gdzie zjeść lody w Warszawie? - KUKBUK

Gdzie zjeść lody w Warszawie?

Na późnowiosenne i letnie upały proponujemy wam lody z najlepszych warszawskich lodziarni.

Tekst: Tomek Zielke; zdjęcia: materiały promocyjne

najlepsze lody warszawa

Specjalnie dla was przebyliśmy drogę rozkosznej męki. My, gorliwi wyznawcy dobrego smaku, spróbowaliśmy niemal wszystkich lodów dostępnych w mieście. Jak w wielu historiach, i w naszej były wzloty i upadki, jednak udało się spośród miejsc lepszych i gorszych wybrać najciekawsze świątynie naszej słodkiej religii. Przedstawiamy wam pięć lodowych stacji, które musicie przejść, by dostać się do lodowego raju. Kto powiedział, że pasja musi być gorąca?

 

Lody Prawdziwe

ul. Nowy Świat 22

 

Wpadnijcie na niedrogie, zimne piwo do kultowego Piotrusia, a potem na prawdziwe lody. Albo odwrotnie – te dwa miejsca dzieli kilka kroków. Jeśli będziecie mieli szczęście, zamówienie przyjmie od was sam Jamie Bell (albo ktoś niezwykle do niego podobny). Przypadek także zdecyduje, co będziecie jeść – oferta zmienia się codziennie, więc wypatrujcie aktualności na Facebooku. My będziemy polować na niezwykle gęsty, lecz wciąż lekki sorbet wiśniowy o dość wytrawnym smaku, nieprzyzwoicie tłuste lody pistacjowe oraz bogate, klasyczne lody o smaku rafaello.

najlepsze lody warszawa

Sucré – Lody Naturalne

ul. Mokotowska 12

 

Uczniowie świetnego LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego znani są z tego, że spóźniają się na lekcje, kiedy pragnienie lodów zwycięży nad obowiązkowością – w kolejce do Lodów Naturalnych czasami trzeba odstać dobre kilka minut. Uwierzcie jednak, że warto, bo sławę lodziarnia Sucré zdobyła nieprzypadkowo. W ofercie znajdziecie nie tylko klasyki, jak wanilia, truskawka czy śmietanka, lecz także śmielsze smaki: kawy z kardamonem, mięty czy solonego karmelu.

najlepsze lody warszawa

Grycan – Lody od Pokoleń

ul. Puławska 11

 

Na początek kilka zakulisowych faktów – wszystko robi się tu ręcznie: szypułkuje truskawki, obiera pomarańcze, przebiera bakalie. Państwo Elżbieta i Zbigniew Grycanowie cały czas samodzielnie wymyślają i tworzą nowe smaki lodów i sorbetów – według starych, rodzinnych receptur.
Wydaje się, że to normalne w przypadku małej cukierni, ale staje się niezwykłe, kiedy weźmiemy pod uwagę, że Grycanowie mają ponad sto dwadzieścia lodziarni w całej Polsce. Wpadnijcie do któregoś z tych punktów, żeby cieszyć się ciepłą, rodzinną atmosferą i naturalnymi lodami – smaków jest już ponad sześćdziesiąt. Śliwka w Czekoladzie to absolutny przebój, czarujący staroświeckim smakiem, bardzo na czasie! Dodajmy, że lody te znajdują fanów na całym świecie. Można je dostać choćby w ekskluzywnym sklepie Sogo na… Tajwanie.

najlepsze lody warszawa

Ulica Baśniowa

al. Wojska Polskiego 41

 

Ulica Baśniowa niedawno świętowała pierwsze urodziny. W tym krótkim czasie udało jej się podbić serca warszawiaków. Ogromny wybór różnych smaków lodów, w tym, na przekór ich słodkiej naturze, lody bez cukru, zadowoli wszystkich wybrednych. Znajdziemy tu lody z prażonymi ziarnami konopi, papają czy czarnym bzem. Podróż po meandrach tutejszych smaków, tekstur i zapachów to smakowita droga do kolejnego centymetra w pasie, ale przecież lodów nie je się cały rok?

najlepsze lody warszawa

Limoni 

ul. Dąbrowskiego 1

 

Nie mogliśmy nie wspomnieć o Limoni. Dlaczego? Po pierwsze, lody są produkowane według starych włoskich przepisów z lat pięćdziesiątych. Po drugie, znajdziemy tu jedynie naturalne składniki. Po trzecie, w ofercie są lody warzywne (między innymi buraczane, ogórkowe, pomidorowe), które czekają jeszcze na to, by zostać powszechnie docenione. Wreszcie można tu przyjść z psem – dla czworonogów przygotowano specjalny rodzaj lodów, bez mleka krowiego i cukru, które zastąpiono mlekiem sojowym i miodem. Szczególnie smaczne są sorbety – spróbujcie, a z pewnością westchniecie z rozkoszą.


© KUKBUK 2018