RANKING - Pierogi z dostawą do domu - KUKBUK

RANKING – Pierogi z dostawą do domu

Sprawdzamy pierogi z warszawskich restauracji oferujących jedzenie z dostawą! Zadanie, wydawałoby się, proste. W praktyce? Spore wyzwanie!

Tekst: Magda Malicka
Ilustracja: Martyna Cybuch
Zdjęcia: Jessica Nadziejko

pierogi z dostawą

Kraina Pierogów na dowóz oferuje tylko duże ilości – minimum 48 sztuk. Batida za dostawę liczy sobie 45 złotych. Wielu innym lokalom ze świątecznym menu zwyczajnie nie po drodze. Nasze wymagania spełniło zaledwie pięć z nich. Oceniamy dla was nie tylko smak pierogów, ale też proces zamówienia i dostawy.

Miejsce 1.

Pasta i Basta!

Zdecydowany faworyt! Ta – o, ironio – włoska restauracja podbiła nasze serca polskimi pierogami. Ruskie i z nadzieniem grzybowo-kapuścianym wzbudziły nasz jednogłośny zachwyt. Sporo emocji wywołała też wersja słodka: z makiem i jabłkami – pokochaliśmy to połączenie smakowe. Cieniutkie ciasto pierogów z Pasty i Basty! to majstersztyk. Do tego piękny sposób podania, łatwe zamówienie przez platformę wolt.pl i punktualna dostawa.

 

Ceny:

Pierogi ruskie, 8 sztuk – 20,98 zł

Pierogi z kapustą i grzybami, 8 sztuk – 26,98 zł

Pierogi z makiem i jabłkami, 8 sztuk – 29,98 zł

Koszt dostawy jest uzależniony od lokalizacji – można go sprawdzić na platformie wolt.pl

Płatność kartą: tak

Pierogi z makiem i jabłkiem
pierogi z dostawą
Pierogi z kapustą i grzybami
Pierogi ruskie

Miejsce 2.

Skazka

Wybraliśmy ten lokal, bo obok klasycznych pierogów serwuje także bezglutenowe. Niełatwo bez mąki pszennej przygotować ciasto na pierogi, ale Skazka radzi sobie z tym znakomicie. Choć nieco kleiste, było cienkie i delikatne. Wersja bezglutenowa była jednak dostępna tylko z jednego rodzaju farszem – ziemniaczanym. Nie miał idealnej konsystencji, za to był dobrze doprawiony. Ze Skazki zamówiliśmy też tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Świetne, wyraziste nadzienie i elastyczne ciasto. Jedzenie przyjechało ciepłe i dobrze zapakowane, choć spóźnione pół godziny.

 

Ceny:

Pierogi z kapustą i grzybami, 10 sztuk – 17 zł

Pierogi bezglutenowe z ziemniakami, 10 sztuk – 20 zł

Koszt dostawy jest ustalany indywidualnie – zależnie od lokalizacji i kwoty zamówienia

Płatność kartą: nie

Pierogi z kapustą i grzybami
Bezglutenowe pierogi z ziemniakami

Miejsce 3.

Grande Pierogi

Poprosiliśmy tu o pierogi z kapustą i grzybami – gotowane i pieczone – oraz ruskie. My bez problemu złożyliśmy zamówienie przez telefon, ale można też skorzystać z aplikacji Uber Eats. Jedzenie dotarło gorące, porządnie zapakowane. Pierogi z pieca – zgodnie z obietnicą producenta „wielkie jak dłoń” – okazały się rozczarowaniem. Gumowate ciasto trudno się kroiło i było go za dużo w stosunku do nadzienia, skądinąd całkiem niezłego, idealnie kwaśnego. W przypadku gotowanych pierogów było podobnie. Niezły farsz – szczególnie w ruskich – wyrazisty i pikantny, ale ciasto grube i kleiste.

 

Pierogi z kapustą i grzybami pieczone, 5 sztuk – 18,90 zł, 8 sztuk – 26,90 zł

Pierogi z kapustą i grzybami gotowane, 10 sztuk – 18,90 zł, 15 sztuk – 26,90 zł

Pierogi ruskie gotowane, 10 sztuk – 16,90 zł, 15 sztuk – 21,90 zł

Koszt dostawy – w zależności od dzielnicy i kwoty zamówienia – wynosi od 0 do 15 zł

Płatność kartą: tak

Pierogi pieczone z kapustą i grzybami
Pierogi ruskie
Pierogi z kapustą i grzybami

Miejsce 4.

Vege Bistro

Wegańskie pierogi z kapustą i grzybami z powiślańskiego bistro przyjechały do nas gorące i na czas. Porcja konkretna, pierogi spore i kształtne, z mocno grzybowym farszem. Niestety, utopione w zbyt dużej ilości tłuszczu i słabo doprawione – zdecydowanie brakowało im soli i pieprzu. Ciasto smaczne, choć nieco za grube. Plus za miłą i sprawną obsługę.

 

Cena: 2,5 zł za sztukę

Koszt dostawy: 15 zł

Płatność kartą: tak

Pierogi z kapustą i grzybami

Miejsce 5.

Stół Polski

Pierogi dotarły chwilę spóźnione, ale bardzo ciepłe i świetnie zapakowane – w szczelne pudełka, z sałatką i sosem, wyglądały obiecująco. Ciasto, mimo że nieco za grube, okazało się smaczne. Gorzej z farszem. Ten z kapusty i grzybów był zdecydowanie zbyt kwaśny. Łosoś z fetą dziwnie pachniał sodą. Dania zdecydowanie nie były warte swojej – dość wysokiej – ceny.

 

Pierogi z kapustą i grzybami, 10 sztuk – 19 zł

Pierogi z łososiem i fetą, 10 sztuk – 27 zł

Koszt dostawy jest ustalany indywidualnie

Płatność kartą: tak

Pierogi z kapustą i grzybami
Pierogi z łososiem

© KUKBUK 2018